Laptop 13" 3500PLN

Witam,
tak jak w tytule poszukuje laptopa (notebook, ultrabook) za 3500PLN (jeśli będzie warto to mogę dołożyć 100-200PLN) o przekątnej 13"( ew. mogę się skusić na 14"). Na czym mi zależy :

  • dobra wydajność
  • kultura pracy ( żeby laptop nie pracował jak “silnik odrzutowca” przy, powiedzmy, większym obciążeniu)
  • czas pracy na baterii
  • dobry wyświetlacz
  • bezawaryjność
  • smukła, zgrabna konstrukcja

Laptopa będę stosował do pracy na MS office, przeglądarka, filmy i często będzie użytkowany poza domem. Jeśli pozwoli zagrać w jakąś gierkę (np. LoL) będzie to jego dodatkowy atut ale nie stawiam sobie tego za priorytet.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Jeżeli nie przestraszą Cię naklejki spolszczające i klasa A- to polecam poleansigowy sprzęt:

Dzięki, ale raczej nie jestem przekonany do sprzętu poleansigowego.

Tutaj zostawię Ci dwie propozycje. Pierwszą 13-calową będzie HP ProBook 430 G7 i3-10110/16GB/256/Win10P. Bardzo popularna seria, która zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników. Niestety minimalnie wykracza poza Twój budżet.
Drugą nieco bardziej budżetową (mój faworyt) będzie MateBook d14. Poleciłem go już kilku znajomym i są z niego bardzo zadowoleni. Do zadań biurowych czy obejrzenia filmu wieczorem spisuje się idealnie.
Edit: Na każdym z tych laptopów proste gry sobie poradzą.

1 polubienie

ProBook do mnie nie przemawia, MateBook wydaje się naprawdę ciekawą propozycją. A co z 13" odsłoną MateBook’a ?
Mi wpadł w oko ten oto HP, ktoś mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

HP wygląda super. Nie powinno być problemów z aktualizacjami biosu, sterów etc. Od ultrabooków z AMD na pokładzie, jeszcze przez jakiś czas trzymałbym się z daleka.

Tu masz takiego, z prockiem 4-ro rdzeniowym:

Czyli Pan poleca ale jednocześnie odradza :joy:
Jakby Pan mógł uargumentować swoją wypowiedź ? Jestem laikiem, a z tego co patrzę to większość sprzętów właśnie jest z “ubrana” w AMD.

Pierwsze zdanie dotyczyło HP. Drugie zdanie Huawei. HP ma procesor intel, Huawei ma procesor AMD.

Dlaczego trzymałbym się, jeszcze przez jakiś czas, z daleka od ultrabooków z AMD? Dlatego, że to jest nowa konstrukcja i na pewno wiele rzeczy musi jeszcze zostać dopracowane w BIOS-ach. I to trochę potrwa.

Tyle, że HP którego ja wstawiłem też jest z zestawem AMD :D.

Właśnie tego się obawiam najbardziej. ProBook, jeśli chodzi o podzespoły, wydaję się dobrą propozycją ale bryła średnio do mnie przemawia. Może będę miał możliwość zobaczenia go na żywo i wtedy zmienię zdanie.

Ja miałem na myśli HP, którego polecił kolega @Karmelowo.

Ten HP Envy to jakiś koszmar, zaczynając od lustrzanej matrycy… Nie wziąłbym go nawet za darmo.

Rozumiem.
A jakieś zdanie na temat ZenBook’ów ? Bo też przykuły moją uwagę.

Takie mniamuśne, dla nastolatek :wink:

Jedna z lepszych serii Ultrabooków… “dla nastolatek” dobre :wink:
@Zielona87

Budżet masz dość przyzwoity, więc dostaniesz sporo wybór Ultrabooków.
Zaczynając od mniejszych
Lenovo ThinkBook 13s i5-10210U/8GB/512/Win10P
Matryca FULL HD IPS, procesor 10 generacji, solidne aluminiowe wykonanie. Jest to połączenie modelu biznesowego z Ultrabookiem.

Z większych 14-calowych
Acer Swift 3 R5-4500U/16GB/512/W10 Srebrny
Posiada wydajniejszy procesor 6 rdzeniowy, dodatkowo lepszą grafikę zintegrową tutaj Lol pograsz bez problemu. Lekki w aluminiowej obudowie z matrycą IPS. Bardzo dobre wyniki pracy na baterii.

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10
Również dobrze wyposażony i wykonanie. W porównaniu do w/w posiada lepszą matrycę pod względem pokrycia kolorów.

Nie miałem do czynienia z wersją 13-calową, więc nie mogę za dużo powiedzieć. To, co można wywnioskować, że konstrukcja przypomina jego większych braci. Obejrzałem kilka testów w internecie i wygląda bardzo obiecująco

Co do tego MSI, bo mi się rzucił w oczy, jest jeszcze na i7. Warto dołożyć za lepszy procesor ?

Jest, lecz dużej różnicy nie ma zostałbym przy i5U.

Możesz też zerknąć na laptop Asus VivoBook S13. Jest to zgrabny i elegancki laptop stylistycznie upodobniony do ZenBook-a. Występuje też w białej wersji kolorystycznej.
ASUS VivoBook S13 S333JA i5-1035G1/8GB/512/W10 Grey
Pod gry można wybrać 14-stkę z dedykowaną kartą graficzną. Karty Nvidia MX250/350 dobrze sprawdzają się w mało wymagających grach.
Lenovo IdeaPad 5-14 i5-1035G1/8GB/256/Win10 MX350
Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/1TB/W10 MX250 IPS Szary