Laptop 15,6" do 2500 :)

Witajcie, w ubiegłym tygodniu kupowałem laptopa w okolicy 1800, wybór padł na Lenovo s145-15api Ryzen 5 3500u 8GB 256 SSD

Przyszło mi kupić kolejny sprzęt. Zdublowałbym zakup, bo powyższy sprzęt jest jest super… poza matrycą, która ma bardzo wąskie kąty widzenia. Więc szukam na nowo.

W cenie do 2500 w Lenovo chyba są same TN .
Alternatywą jest Dell, których jest kilka po przefiltrowaniu filtrowaniu, np:

PassMark mówi jasno - bierz Ryzena: 5447 - i3 vs. 7229 - R5, ale wydajność przy tym zakupie nie jest priorytetem, wolałbym jednak lepszą matrycę IPS, którą oferuje Dell, no ale - jak czytam komentarze na x-kom, to mi skrzydełka opadają…

Radźcie co robić

założenia:
Laptop 15,6", FHD mat o dobrych kątach widzenia, 256SSD, 8GB, klawiatura z wydzieloną numeryczną. Ma umieć sobie płynnie poradzić z filmami 4K HDR w 60FPS po podpięciu pod telewizor.
Rozważam praktycznie między Lenovo a Dell, Asusy mi nie przypadają, reszty nie ogarnąłem. Budżet 2500~2600?zł

Pozdrawiam.

Dell jest obecnie najmniej awaryjny. Lenovo okazuje się najbardziej z wymienionych marek co nie każdy uzna, ale ja wiem od bliskich i z internetu że w wielu przypadkach laptopy wysiadają znacznie wcześniej przed gwarancją. Ja akurat z IPS byłbym zadowolony, bo mniej męczy oczy i nie patrzył na opinie o tych matrycach. Ważne, że wszystko dokładnie na nich widzę i wydajność w beznadziejnych grach z jej strony nie musi zachwycać

A zobacz te Delle, czy nie IPSki. :wink:

polecam matebooka https://www.x-kom.pl/p/534496-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-256-win10-szary.html mało awaryjny sprzęt, dobra cena, jakoś wykonania oraz wygląd na bardzo dobrym poziomie. Szkoda, że ram jest wlutowany…

Wg mnie matebooki się nie psują bo model ma 2 lata więc jakby się psuły to by była katastrofa.
Osobiście jestem za Dellem :+1:

To nie jest ten sam model, tylko nowsza odsłona z 2020 r. Poprzednie Matebooki 15 cali występowały z procesorami i5U 8 generacji i MX150.

Huawei MateBook D15 R5-3500/8GB/256/Win10 + Y5 2019
Korzystniejsza oferta. W porównaniu do Dell posiada aluminiową obudowe, jest solidne wykonany, procesor ryzen na poziomie i5U około 8 generacji. Niestety brak klawiatury numerycznej.

Z alternatyw z matrycami IPS
Toshiba Dynabook Satelite Pro L50 i5-10210U/8GB/256/Win10
Ewentualnie 14-calowy Dell Inspiron 5485 R5-3500/8GB/256/Win10

@anon7248146 @terabicik @Gajwer - komputery wyłącznie z wydzieloną numeryczną więc zaproponowane Delle 14" i Huawei odpadają

@Gajwer Toshiba Pro L50 - naprawdę ciekawa alternatywa! tylko znów nadszarpuję budżet. Wyjściowo miało być w okolicy 2000, lecz do 2500 chciałbym się zamknąć.

Hy hy hy… wszystkie modele którymi byłem zainteresowany wykupione. Niezły popyt.