Laptop +/- 1500. Biuro, webmastering, programowanie

Witam, przymierzam sie do przejścia na laptopa z komputera stacjonarnego. Zastosowanie to programowanie, tworzenie stron (wiec rowniez programy graficzne) , oraz ogólnie mówiąc do spraw biurowych.

Cena jaka moge przeznaczyć to +/- 1500zl bez systemu operacyjnego. 

Matryca, myśle ze 15" bedzie ok.

Pozdrawiam.

Do programowania przydaje się matryca FullHD i Core i5, ale w Twoim budżecie dostaniesz co najwyżej najnowsze i3 i HD

HP 250 G4 z i3 ulv - dobry wybór w tej cenie jeśli chodzi o wydajność, i3 ulv to to czego powinieneś szukać w tym przedziale cenowym. Laptop wykonany przeciętnie, jak większość tego typu sprzętu w tej cenie, na pewno na plus cicha praca (brak wentylatora), przyzwoita klawiatura, obudowa przyjemna w dotyku i elegancka. Na duży plus matowa matryca.

Dzięki za propozycje. A co powiecie na Asus R556L z intel core i3? Trochę inny przedział cenowy, ale mam możliwość wziąć go w niższej cenie, tylko pytanie czy warto? Pozdrawiam. 

Trochę lepiej wykonany od HP i Lenovo, ale jeżeli ma i3-4005U (1.7 GHz), to ja bym go nie kupił. Jest to procesor niewymienialny, więc lepiej kupić wydajniejszy i3-6100U (2.3 GHz).

 

Czyli to chyba najlepsza opcja - LENOVO B51-80 i3-6100U 4GB R5 M330

Czy ew. patrzeć na i5 tylko 4 generacji? 

Edit: Co do R556L to jest to wersja i3 5005U…

Asus byłby lepiej wykonany i miał lepszą kulturę pracy.

No i ten powyżej to outlet. Nie jest to w pełni nowy sprzęt. Poczytaj o outletach.

Hm, jesli miałaby to byc mała ryska gdzieś na obudowie to jak dla mnie jest to akceptowalne kosztem mniejszej ceny :slight_smile:

A jakby tak dołożyć kilka groszy i miec fullHD? Np taki Lenovo Z51-70 na i3 5005u?

Zależy co chcesz, z51-70 ma FHD ale jedną z najsłabszych jakościowo.

Outlet to nie tylko małe ryski, często sprzęt po zwrotach lub po serwisie.