Laptop 17 cali - praca biurowa, obróbka zdjęć - 2500

(nero) #1

Witam,

Sporo upłynęło od kiedy ostatni raz kupowałem laptopa, w związku z czym nie jestem w stanie wybrać czegoś rozsądnego w krótkim czasie. Dlatego proszę o pomoc w wyborze laptopa dla starszej osoby, który będzie wykorzystywany głównie do pracy biurowej oraz do małej obróbki zdjęć, tworzenia foto książek, etc. oraz jako szeroko rozumiany "komputer domowy".

Wymagania:

matryca 17 cali

najlepiej z windowsem, chociaż jak oferta będzie interesująca to nie jest to wymogiem

dość solidna obudowa

Wydaje mi się, że głównym wymaganiem do tego typu zastosowań (zdjęcia) będzie dobrej jakości matryca. Wstępnie myślałem o:

asus-r751lb-ty040 - minus za błyszczącą matrycę

asus-x750lb-ty024d

msi-cr70

Najrozsądniejszy na papierze wydaj się być msi, chociaż czytałem niezbyt pochlebne opinie o matrycach w cr70. Nie wiem na ile są prawdziwe. Ewentualnie co innego można by kupić do tego typu zastosowań.

Pozdrawiam,

Mariusz

(Waler) #2

Tutaj sobie cos znajdziesz ElectroniX World, mają fajne lapki i notebook

http://electronicxworld.pl/k/8/laptopy-i-netbooki

zobacz sobie Acery, jest promocja na Święta wszystko jest tansze.

(Brozinho) #3

Najlepszym wyborem w tej cenie będzie HP ProBook z i3 haswella i Hd8750:

http://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-hp-probook-470-g1-e9y73ea-630689/

Seria biznesowa HP, bardzo dobre wykonanie, matowa matryca. Spokojnie będzie się dało nawet pograć.

Do tego WIN7/WIN8.

(nero) #4

Bardzo ciekawa propozycja, w pracy używam ProBooków i jestem bardzo zadowolony. Niestety czytając recenzję na notebookcheck jednym zdaniem skreślili go do obróbki zdjęć ze względu na przeciętną matrycę. Obróbka zdjęć dla osoby, która będzie go używała jest mocnym kryterium. Nie jest to jednak zajęcie profesjonalne, więc zewnętrzny monitor raczej odpada, co za tym idzie odwzorowanie kolorów musi być jak najlepsze na wbudowanej matrycy. Do grania raczej nigdy (ew. bardzo sporadycznie) laptop nie będzie używany.