Laptop 17"/mulimedia/Intel/SSD

Siemka,

Niestety muszę się przesiąść pierwszy raz w życiu z PC na laptopa.

Chciałbym, żeby miał 17 cali oraz dysk SSD.

Będzie do zastosowań ogólnych - jeśli można tak powiedzieć. Okazjonalnie gram w gry, ale gamerem na pewno nie jestem.

Zależy żeby była to w miarę dobra maszyna, bo na pewno nie będę wymieniał przez najbliższych parę lat. Czy da się coś wymyślić do kwoty 2500zł? Jeśli nie, to wtedy zrezygnuję z 17" i bedę wybierał spośród “piętnastęk”.

Z góry dzięki za rady. Niestety dawno wypadłem ze świata komputerów i niezbyt ogarniam, co sie teraz opłaca, a co nie ;]

Laptop ma być z Windowsem czy bez systemu? SSD i HDD muszą być w środku czy zadowoli cię zewnętrzny dysk?

Moze byc bez systemu. Nie problem. A co do dysku, tez moze byc zewnetrzny. Generalnie nie potrzebuje jakiegos ogromnego. Teraz w moim “dziadku” mam 500GB i starcza.

W tej cenie najlepszym wyborem bedzie Lenovo. Zerknij sobie na ten model:

euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g70-70-i7-4510u-4gb-1tb-gf820m.bhtm

Dobra grafika, procesor i7. Dodatkowo w sklepie rtv Euro agd mają zachęcającą promocję. Jeśl kupisz u nich sprzęt tej marki to możesz go testować przez 30 dni. Jesli będzie Ci odpowiadał to zatrzymujesz. Jeśli nie to oddajesz. 

Dobra do grania w Pasjansa :slight_smile:

15.6"

Dzięki, przestudiowałem te pozycje dogłębnie : )

Znalazłem jeszcze inny laptop, praktycznie z tymi samymi wnętrznościami, ale ma Intel Core i3-5005U zamiast i5. Czy różnica w wydajności będzie duża?

i5-5200U ma bazowe taktowanie wyższe o 200 MHz, a w trybie Turbo nawet 700 MHz. Różnica w wydajności to kilkanaście procent. Procesora wymienić nie można.