Laptop +/- 2000 zł domowy praca/filmy

Witam serdecznie, proszę o pomoc w wyborze laptopa.
Do czego potrzebuje laptopa? Głównie do pracy, rozwijam małe projekty internetowe więc tutaj podstawowe narzędzia - Office, Chrome i głównie facebook oraz oglądanie filmów od czasu do czasu i słuchanie muzyki w tle.

Dodam, że obecnie pracuję na Lenovo G510 z i3

 

Nie potrzebuję dużo pamięci, nic nie zapisuje oprócz kilku plików tekstowych i zdjęć - reszta w chmurze.

Zależy mi na tym, abym nie musiał się irytować zamulaniem, tak jak przy ASUS R540S którego niestety ostatnio kupiłem.

Cena +/- 2 000 zł 
 

 

Niestety, słabo się na tym znam.

Dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc, oczywiście, nie musi być Dell, to tylko przykład.

Nie myślałeś o używanym macbooku pro? Ja za 1200 kupiłem używkę z 2010 roku, dołożyłem do niego SSD 240GB i podczas takich prac jakie wymieniłeś nie zawiódł mnie nigdy. Co do narzędzi MS Office - wszystkie dostępne są online.

Jeżeli Twój laptop jeszcze działa i nic się z nim nie dzieje to bym go nie zmieniał, gdyż lepszego nowego procesora nie dostaniesz. Dorzuć do niego dysk SSD goodram z 5 letnia gwarancja i kościami MLC - znacznie poprawi prace laptopa

http://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html