Laptop 2000

Witam poszukuję Laptopa w budżecie do 2000zł. Jeśli chodzi o przeznaczenie to głównie do internetu,Netflix. Fajnie by było gdyby laptop mógł pociągnąc gierki typu CS GO.

Z góry dzięki za pomoc

Jaki Ma Mieć Procesor jaka karta Graficzna Ile Ram Dysk SSD i HDD ?


z kodem festiwal 1799zł, oto jego osiągi:


z kodem festiwal 2222zł

1 polubienie

SSD, 8 GB ramu. Procek oraz kartą według uznania ważne żeby gry typu CS GO potrafiły uciągnąć.


Masz System windows 10 1000Gb Tylko Cena Trochę duża

Pamiętaj nie kupuj laptopa z MX150 zobacz sobie na wyniki z różnych gier :wink: jakie osiąga Pograsz na nim ale tylko na LOW zresztą tu masz wszystko rozpisane
https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-MX150.272700.0.html

1 polubienie

Masz dwie opcje:
I3-8xxx + mx 150/250 lub Ryzen 2500U.
W pierwszym lepsza karta w drugim procek i grafika do CSGO (nie 120 fps) wystarczająca.

Tu masz i5 8300H i GTX 1050 pod ten drugi lenovo za 2222 co podałem (aka sama konfiguracja, inny model).

  • Procesor AMD Ryzen 5 3550H 4MB
  • Technologia Turbo Boost 3,7GHz
  • Procesor czterordzeniowy AMD
  • Wyświetlacz 15,6 cali Matowy IPS
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 FHD
  • Grafika AMD Radeon RX560X 4GB
  • 8GB pamięci RAM DDR4 2666MHz
  • Szybki dysk SSD 512GB (2x256)
  • Bluetooth oraz WiFi typu ac
  • System głośników 4W DTS
  • Podświetlana klawiatura
  • System Windows 10 Home PL 64bit

Jeżeli o grach na kilka lat myśli Autor poważnie- 1050 minimum, bo MX’em a 2 lata nic nie uruchomi nawet na LOW :slight_smile:

1 polubienie

Bardzo dobry zestaw, który naprawdę mogę szczerze polecić. Tyle tylko, że na pewno autor nie znajdzie tej konfiguracji nigdzie za 2k. Sam posiadam identyczny model tylko w bardziej wypasionej wersji. To znaczy 16GB RAM z dodatkowym dyskiem HDD. Najnowsze tytuły działają płynnie w ustawieniach wysokich. W starszych grach typu Wiedźmin 3 można pozwolić sobie na ustawienia UBER z wyłączeniem “nvidia hairworks”. Co warto zrobić zaraz po zakupie to zainstalować sterowniki do karty graficznej ze strony producenta chipu a nie producenta laptopa. Producent chipu oferuje je wersji “adrenaline”. Gdzie wzrost wydajności w stosunku do sterowników oferowanych przez producenta laptopa to jakieś 20-25%.

A z ciekawości jakie te FPS z Wiedźminem na UBER? ktoś tu jakiś czas temu strasznie jęczał o wydajność z RX 560X.

Wiedźmin 3 osiąga 45-50 klatek ze sterownikami pobranymi stąd:
https://www.amd.com/pl/support/1881
Wszystko na UBER z wyłączeniem “nvidia hairworks”. Włączenie tego bajeru skutkuje spadkiem klatek -10, -15 w zależności od tego co dzieje się na ekranie.
Ze sterownikami producenta laptopa działała około 30-35 klatek - przy wyłączonym hairworks
Ważne jest też to, że wersje laptopa z 8GB RAM sprzedawane są w single channel. Dlatego również warto dokupić od razu drugą kość by pamięć pracowała w dualu.

Jak Red Dead Redemption 2 na Peceta Nie daje 4K 60 Klatek na sekundę mając pod maską kartę Nvidia RTX 2080 8GB :wink: to co tu dużo mówić to już Ten Wiedźmin 3 osiąga Lepsze Wyniki niż Red Dead

Tego Laptopa co mu podałem link do aukcji i opisałem co posiada ma chyba wystarczająco Pamięci ram 1 Kość razem 8GB

Nie ma dwóch kości - są w jednej.

My tu mówimy o FHD. Granie na laptopie w 4K mija się z celem.

No to Ten Laptop z mojego Linku Wystarczy w zupełności…

Wystarczy na dziś po drobnym upgardzie. Jednak bądźmy szczerzy rx 560x nie będzie dobrym wyborem na przyszłość. Jednak na “dzień dzisiejszy” sprawdza się dość dobrze.

W tej cenie nie znajdziesz nic przyzwoitego. Jeśli zwiększymy cenę do 3000zł, to w tej chwili masz w promocji w komputroniku Lenovo przecenionego o 650zł:


15.6 cali FullHD, 4-rdzeniowy i5-8300H, 8GB RAM, SSD 256GB i GTX 1050 4GB.

1 polubienie