Laptop +/-3000 zł do pracy

Dzień dobry,

nie mam za bardzo pojęcia o laptopach, dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze. Ostatni zakup laptopa w 2012r., a od tego czasu bardzo dużo się zmieniło, więc nie jest to łatwe zadanie.
Interesuje mnie laptop do pracy (Microsoft Office, Internet), czasami jakieś inne zadania, np. obejrzenie filmu, poprawa kontrastu zdjęć. Zero gier. Dobrze, jeżeli miałby poniżej 2kg, ponieważ planuje zabierać go ze sobą w podróż. Ważne, aby chodził szybko i popracował kilka lat. Zapewne będę go używać dopóki się nie rozpadnie :)

Przeglądając oferty sklepowe, moją uwagę przykuły następujące modele:

https://www.x-kom.pl/p/563175-notebook-laptop…cer-swift-3-r5-4500u-8gb-512-w10-srebrny.html

https://www.x-kom.pl/p/522911-notebook-laptop…enbook-14-um431da-r5-3500u-8gb-512-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/551856-notebook-laptop…dell-inspiron-5485-r5-3500-8gb-512-win10.html

Który najlepszy? A może macie do zaproponowania coś lepszego (14’’-15,6’’)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o trwałe maszyny to pewnie byłbym za Dellem. Przy czym jeśli chodzi o pracę biurową to poszedłbym jednak w Intela, są chłodniejsze i nie ma problemów ze sterownikami grafiki.


Jeśli chciałbyś trochę przyoszczędzić to kosztem jakości obudowy można zejść z ceną do takiego HP, jest matryca IPS ale pokrywa ekranu jest niestety miękka i trzeba trochę na tego laptopa uważać.

Najbardziej skłaniałbym sie ku pierwszej opcji. Procesor oparty na Zenie 2, który jednak radzi sobie lepiej niż procki oparte na Zen+ (czyli 3500U).

tu masz test i porównanie

1 polubienie

Również z zaproponowanych wybrałbym
Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512/W10 Srebrny
Wydajnościowo wypada najlepiej, posiada 6 rdzeniowy procesor, przy tym przyzwoitą kartę zintegrowaną. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, lekki mobilny waga 1,2kg, bardzo dobre wyniki pracy na baterii dodatkowo możliwość ładowania USB typ C. Matryca mogła być lepsza jakościowo.

W przypadku jeżeli jakość matrycy ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10 bez dwóch zdań wypada lepiej, wyposażenie i wykonanie podobne.

Minusem Acera jest wlutowana pamięć RAM i brak możliwości jej rozszerzenia.
Po za tym mankamentem, wydaje się rozsądnym urządzeniem.

Problem łatwo można rozwiązać, wybrać od razu wersję z 16 GB ram.
Acer Swift 3 R5-4500U/16GB/512/W10 Srebrny

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiam się nad tym modelem. Zapewne byłaby to wersja z 16GB RAM, jednakże czytam opinie i recenzje i wszędzie wspomniana jest bardzo słaba matryca ze słabym pokryciem kolorów. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego modelu w żadnym sklepie. Czy orientujecie się, czy bardzo ta matryca przeszkadza?

A może macie do polecenia jeszcze jakieś modele w tym budżecie np. z 15,6 cali?

Miałeś do tej pory jakiś laptop? Do tego trzeba podchodzić z dystansem, testy najczęściej prowadzą osoby, które mają do czynienia z laptopami z pokryciem 100%, więc dla nich taka matryca posiada przeciętne pokrycie.

Przeszkadza Tobie matryca w tym z 2012? NIe? To ta “słaba” tez raczej nie będzie. To co my uznajemy za słabe było standardem z 4-5 lat temu. :wink: Jak nie zaczniej zawodowo edytwoac zdjęć, to OK!

Cytat
Przeszkadza Tobie matryca w tym z 2012? NIe? To ta “słaba” tez raczej nie będzie. To co my uznajemy za słabe było standardem z 4-5 lat temu. :wink:

Nie przeszkadza, a nawet wydawała mi się dobra :thinking:
Teraz przeglądam testy pisane 8 lat temu i ta matryca w Acerze jest lepsza.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!