Laptop ~3500 zł

Hej,

W końcu przyszedł czas aby stary komputerek poszedł w odstawkę i poszukuje porady w wybraniu nowego. Komputer głównie ma służyć do pakietu offica i trochę photoshopa / lightorooma, więc nie potrzebuje jakiś super parametrów. Ważne aby był wygodny i poręczny. Ogólnie w punktach

System: Brak lub windows
Wymiar 14 cali
Waga poniżej 1.6kg
Rozdzielczość FHD
Czytnik kart SD
Bez stacji dysków
Matryca matowa
Wysoka kultura pracy
Przyzwoita przestrzeń kolorów wyświetlacza
Przyjemny gładzik i klawiatura
Ram 8GB DDR4
Dysk SSD pci 256GB
procesor pokorju ryzena 3500 lub i5 10 gen.
stan nowy lub outlet
Cena +/- 3500

Z tego co znalazłem przez chwilę była fajna oferta na lenavo t495 ale już jej nie ma :frowning: Jest w tej cenie jeszcze t490 ale te mają i5 8 generacji więc nie do końca jestem przekonany. Są też Asusy zenbooki 14 ale jak patrzę na zdjęcia to mam wrażenie, że nie jest to stabilna konstrukcja chociaż kto wie. Jak ktoś ma to byłbym wdzięczny gdyby się podzielił opinią. Ogólnie odnośnie punktów oczywiście nie każdy musi być zawarty ale im więcej tym lepiej bo np. nie wiem czy są 14 calowe laptopy z czytnikiem kart sd.

Dzięki za opinie

jak niema jak są do kupienia !!!

Prace z grafiką wykonujesz na monitorze zewnętrznym? Thinkpady (biznesówki) nie należą do najlepszych jeżeli chodzi o pokrycie kolorów.

System jest wymagany?
MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10
Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa, stonowany elegancki design, lekki mobilny, podświetlana klawiatura. Model posiada procesor 10 generacji, 8 GB ram lecz posiada możliwość rozbudowy do 16GB, choć montaż nie jest prosty, dobre wyniki pracy na baterii.

1 polubienie

“oferty w której go znalazłem już nie ma”, gdzie cena była około 3500 jak widzisz ten model gdzieś w tej cenie to będę wdzięczny za wskazanie

Na stacjonarnym, laptopa potrzebuje jak jestem w drodze i głównie musze zedytować plik a nie robić od nowa. Wersje T nie mają złego pokrycia dla T495 to 98,6% sRGB, za to wersje E to tragedia. System nie jest wymagany.

MSI Modern Teoretycznie wszystko co ma mieć ma, chociaż po przednim laptopie, nie jestem takim fanem pokryw aluminiowych bo bardzo łatwo się drapią. Plus za wszystkie niezbędne porty możliwość domontowania ramu.

To jeszcze pytanie czy ktoś miał przyjemność takiego używać i jak wrażenia? (bo głównie chodzi mi o opinie)
No i pytanie jakbyś miał do wyboru w tej samej cenie t490 i MSI 14, to który ty byś wybrał?

coś takiego Laptop Lenovo ThinkPad E495 20NEV9U2KPB
Ryzen 5 3500U, 14" FHD IPS, RAM 16GB, SSD 256GB, Radeon Vega 8, Windows 10 Pro, 1 rok DtD

cena 3184 zł

Jeżeli potrzebujesz lepszej matrycy to MSI. Tym bardziej aktualnie MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 z kodem “laptopy” jest za 3099 zł.

1 polubienie

Tak wiem, ale dzięki. Rano przeczytałem na purecpc artykuł :slight_smile:

Alternatywnie w podobnym przedziale cenowym z czystym sumieniem polecam Swifta z nowym i5, lub MateBook-a na Ryzenie. ThinkPad to dobry sprzęt jak ktoś ma dużo pisania w biurze.
Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny
Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/512/Win10 srebrny
@aesereht
Jakbym miał do wyboru w tej samej cenie t490 i MSI 14, to do domu z tej dwójki z pewnością byłby to MSI, bo jest elegancki i ma bdb matrycę, natomiast do biura wybrałbym ThinkPad-a, bo ma wygodną klawiaturę, natomiast do domu można wybrać coś ultralekkiego, więc zależy od zastosowania.

Acer ma bardzo słabą matrycę, Huawei MateBook niewiele lepszą.

W tej kwocie na pewno można tego MSI Modern 14. Tutaj plusem jest procesor (wydajniejszy od Ryzen 3500U) + możliwość wymiany pamięci RAM z 8 GB na 16 GB

Bez opcji wymianny, ale też wystarczający Huawei MateBook 13:

  • 100% sRGB
  • minusem jest brak możliwości wymiany, rozbudowy pamięci RAM
  • fajna sprawa, ale nie przez wszystkich lubiana: ekran ma proporcje 3:2

Huawei w porównaniu do MSI posiada błyszczącą matrycę mniej wygodną, dodatkowo nie posiada możliwości rozbudowy ramu.