Laptop 4500-5000 zł

Hej,
przyszedł czas na zmianę sprzętu. Szukam czegoś sensownego w okolicach 4500 ale dopłacę do 5000 jeśli warto.

Codzienny użytek
Zagranie w jakieś cs;go / sc2 / może cos innego
Postawienie 1 noda k3s
Z systemem w zestawie
Mile widziane dobre chłodzenie
Matryca i bateria na drugim planie
15 cali

Jeśli warto poczekać 2-4 tygodnie bo coś wychodzi co zmieni rynek również mogę się wstrzymać.

Pewnie coś w tym kierunku bym szukał Acer Nitro 5 i5-10300H/16GB/512 RTX2060 144Hz - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Acerów nie dotykaj,.
taki używany:

No tak, lepiej drożej kupić to samo i używane.

Nie interesują mnie używane.
Acer nie posiada systemu…
Zastanawiam się również na ilością ramu, czy potrzebuje 32GB czy jednak patrzeć w kierunku 16GB.

Oprócz tego przeglądając oferty trafiłem na coś takiego:

Grafika powinna być dla mnie wystarczająca a reszta wygląda ok. Ponad to ma całkiem niezły system chłodzący. Co sądzicie?

Ewentualnie 3050TI chociaż patrząc po opiniach „nie opłaca się do niej dopłacać”

Dlaczego ma Acera nie dotykać. Widzę, że są fani marek laptopów. Kiedyś było nie brać Lenovo i HP. Czy coś się zmieniło pod tym względem. Czy można brać po nazwie i się nie przejmować. Podobno Acer jest lepszy od Asusa, ale mogę mieć błędne informacje.

Jeżeli chodzi o najlepszą wydajność to minimalnie ponad 5k jest RTX3060
Gigabyte G5 i5-10500H/16GB/512/W10 RTX3060P 144Hz
Wyposażenie podstaowe IPS 144hz, podświetlana klawiatura, system w cenie. Konfiguracja z 6 rdzeniowym Intelem i RTX3060 sporo wydajniejszym z TGP 105W więc nie jest źle.