Laptop 4500-5000


(Adriansiemaszkor1) #1

Witam! Szukam laptopa w cenie 4500- max 5000.

Myślałem o czymś takim

http://allegro.pl/asus-n73jq-i7-720qm-8 ... 99208.html

lub takim

http://allegro.pl/asus-g73jh-i5-450-hd5 ... 86817.html

Tylko teraz pytanie- jeden ma zintegroaną grafikę, drugi procek klasę wyżej. Laptop będzie używany głównie jako komputer stacjonarny, jedynie na weekendy przewożony, tak więc matryca może być 17, choć niekoniecznie, bo będzie podłączony do Samsunga T220HD. Ma służyć do pracy w AutoCadzie, na razie amatorskiej, bo jestem na pierwszym roku, ale z czasem wydajność będzie bardzo potrzebna. Nie ukrywam, że lubię sobie pograć w nowe gierki, tak więc dedykowana grafika chyba będzie niezbędna. Od razu mówię, że nie interesują mnie HP, mam z nimi złe wspomnienia. Na lapku będzie wgrany Windows 7 64bit z MSN AA, tak więc zestaw bez systemu jak najbardziej wchodzi w grę.

A właśnie mam jeszcze pytanie- przeglądam laptopy w tych granicach cenowych i prawie żaden z ASUSA nie ma rozdzielczości HD, dlaczego?

A, i wspomnę jeszcze że fajnie gdyby miał jakiś dobry dźwięk- w komputerze w tej chwili mam Sond Blaster X-Fi Audio i głośniki Logitech Z-2300, choć nie jest to priorytetem.

Dzięki za odpowiedź

Pzdr


(Xeon Bloomfield) #2

Rozdzielczość Full HD jest dla wyświetlaczy o dużych przekątnych.

Z tych dwóch laptopów nad którymi myślałeś pierwszy ma 8 wątkowy procesor, a drugi 4.

Minusem jest to, że laptop z 8 wątkami ma gorszą kartę graficzną...

Za to 8 wątkowy ma 2 razy więcej RAM`u niż 4...

Poszukaj czegoś pomiędzy, takiego złotego środka...


(baton1) #3

w tym przedziale cenowym sony ma parę fajnych propozycji, np.:

http://www.sck.pl/product/Sony-Vaio-VPC ... 4/?id=6883


(Qba Lukaszczyk) #4

baton1 , ta karta graficzna może w przyszłości nie wystarczyć.


(Xeon Bloomfield) #5

Karta graficzna z drugiego laptopa z pierwszego postu to Radeon 5870 (wersja mobilna).

Z pierwszego laptopa z pierwszego postu to GeForce 425M, a z postu batona to GF 330M.

Obie karty są dość słabe patrząc na nie za rok, mogłyby mieć problem z odpaleniem najnowszych tytułów w dobrej jakości w tym czasie...


(Adriansiemaszkor1) #6

aha, no dobra, cały czas myślę poważnie nad drugim, ze względu na grafę, tylko małe pytanko- czy to będzie odczuwalna różnica między 4,a 8 wątkowym procesorem? Głównie w autocad, bo w grach chyba tego nie odczuję(poprawcie mnie jeśli się mylę), a w autocadzie nie będę robił 3d, jedynie 2d. A ramy? w tej chwili mam 4gb na 32bit, czyli odczytuje tylko 3 i do tego ddr2 i starcza w 100%, mówicie że te 4gb więcej są potrzebne?

P.S. Sony bardzo mi się podobają, ale niestety nie znalazłem na razie niczego co mnie do nich przekonuje na 100%. najlepsze konfiguracje z tego co przeglądam ma asus.

EDIT:

http://allegro.pl/msi-gx740-i7-720qm-4g ... 73044.html znalazłem jeszcze coś takiego. Tylko czy MSI jest warte uwagi? tzn czy jest to dobra firma, jak z jakością wykonania, no i ewentualną gwarancją? No i rozdzielczość, tutaj jest 1440x900


(Cekol1) #7

sam stoje przed takim samym wyborem i szczerze to niema takiego zlotego środka jak wspomniał ktoś powyżej, bo albo jak już ma fajne bebechy to tandetnie jest zrobiony albo jak jest już dobrze zrobiony to ma np. slabą grafikę jak np. ten aluminiowy asus , co do tej plastikowej tandety (sorry jak kogoś urazilem ale inaczej nie da się tego opisać) widziałem to w sklepie bawiłem się tym chwile i to wystarczyło żeby z niego definitywnie zrezygnować wygląda i jest zrobiony tandetnie i ponoć dużo awaryjnych sztuk się trafia wystarczy przejrzeć to forum http://www.nhl.pl/ , MSI wydaje się fajną pozycją jest jak dla mnie dużo lepiej zrobiony niż ten plastikowy asus , a w testach wychodzi bardzo dobrze, też się nad nim zastanawiałem do puki nie wyszedł model GX660 praktycznie te same osiągi tylko trochę lepszy procesor i inna obudowa, jak dla mnie gorsza niż w poprzedniku bo zamontowali jakieś śmieszne diudki jak na choince ale coś trzeba przeboleć albo osiągi albo wygląd, ja bardzo żałuje że ten asus http://allegro.pl/asus-n73jq-i7-720qm-8 ... 99208.html nie ma lepszej karty bo nawet bym się nie zastanawiał, nawet jakby był z i5.

Stoję przed wyborem GX660 a GX740 ale tylko zastanawiam się nad obudowami bo te diody trochę odstraszają ale z kolei ten model ma matryce z podświetleniem LED a drugi starszy model zwykłą LCD a różnica z tego co piszą w testach jest zauważalna.


(Adriansiemaszkor1) #8

hmm, no prócz podświetlenia led i mniejszej matrycy, no i dołożonych 2gb ram więcej różnic nie ma, a jest 500 zł droższy


(Mrozek360) #9

http://allegro.pl/laptop-acer-7552-quad ... 37972.html

http://allegro.pl/hp-dv7-4070-i7-720qm- ... 62705.html

http://allegro.pl/asus-n73jq-n73-i7-720 ... 40510.html

http://allegro.pl/hp-envy-15-i7-720qm-8 ... 89103.html

Może coś z tego?


(Xeon Bloomfield) #10

Teraz spokojnie Ci starcza te 3GB z kawałkiem RAM`u, lecz sądzę że kupując laptop za taką kasę to ma pochodzić na najwyższych "lotach" trochę więcej niż rok czy dwa...

Co do ilości wątków procesora odnoszę się tak samo...


(Adriansiemaszkor1) #11

to myślę, że coś takiego da radę, ewentualnie kiedyś ramy będzie trzeba dokupić

http://allegro.pl/msi-gx740-i7-720qm-4g ... 73044.html

albo po dołożeniu tych 500zł to, tyle że to bardziej przypomina choinkę niż laptopa;)

http://allegro.pl/msi-gx660-i7-740qm-6g ... 51687.html

na razie jestem za tym pierwszym msi, ma blu-ray, kiedyś może się przydać, niewiele gorszy pocek, grafa ta sama i tylko te ramy 2gb mniej. Nie wiem tylko jak z matrycą, w końcu jest podświetlenie led, warto do tego dopłacić? No i co myślicie o tym blu-ray'u? w tańszym modelu jest napęd, w droższym nie ma.


(Cekol1) #12

różnica pomiędzy zwykłą matrycą a taką z podświetleniem led będzie na pewno widoczna tylko pytanie czy ta różnica jest na tyle duża żeby dopłacać? =P~ blu -ray no nie wiem czy teraz to się oplaca plyty są nadal drogie, jak ci się nie spieszy to można jeszcze czekać na GX760 bo skoro wyszedł mniejszy odpowiednik to wkrótce i większy powinien wyjść i może okazać się lepszy :wink: