Laptop 7000 zł

Cześć.

Na dniach chciałbym kupić nowy laptop. Mój budżet to nieco ponad 7000 zł. Zależy mi na 17 calach, 32 gb ram i dobrze by było aby miał procesor i7.
Przeglądałem już oferty i natknąłem się na ten oto sprzęt:

Czy możecie go polecić?
A może istnieje jakaś inna/lepsza opcja na rynku o tych parametrach?
Sprzęt będzie służył na lata i będzie używany do obróbki video, tworzenia muzyki i najnowszych gier.
Pozdrawiam

hmm ma kiepską matryce (mniej niż 60% srgb). Jasność też taka średnia (250 cd)

To sugerowałbym coś, jak przedmówca, ale specyfikacja jest OK.

Nie, nikt z nas pewnie nie miał go w rękach, ale poczytaj testy na Notebookcheck, tam masz takie dane, że żaden sklepowy doradca tyle nie wie. :wink:
MSI Katana GF76 review: Gaming laptop with room for improvement - NotebookCheck.net Reviews

Zobacz taki. Dysk możesz dołożyć. Jakby ramu było za mało, możesz sprzedać i kupić większy
https://allegro.pl/oferta/outlet-gigabyte-aorus-17g-i7-16gb-512ssd-rtx-win10-11113402813

tutaj review

tylko wersja z 3060

Na to bym nie liczył.
Tak samo się wysypie po gwarancji jak każdy inny ale tutaj koszt naprawy będzie bolał.

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/32GB/512/Win10 RTX3060 144Hz
Matryca FULL HD IPS 144Hz z pokryciem lepszym jak w MSI, procesor 8 rdzeniowy, stonowany design, przyzwoita kultura pracy, system w cenie.

1 polubienie

Dzięki Wam za pomoc w wyborze.
Ten Lenovo w sumie mógłby być, tylko mam złe doświadczenia z Ryzenem.
Tak sobie patrzę na te oferty i myślę, że dam troszkę więcej za laptopa. Znalazłem coś takiego:
https://www.apollo.pl/produkt/laptop-msi-gp76-leopard-11ug-1020pl-i7-11800h17-3-fhd-300hz32gb1tb-nvmertx3070-8gbw11,240206.html
Tylko w żadnym sklepie tego modelu o tej konfiguracji nie ma…a jak jest to na drugi dzień staje się niedostępny bądź wycofany. O co chodzi?

I co na ten temat myslisz? Bo ja mam alert przy karcie graficznej. :wink: W serii 3000 jest mozliwosć swobodnego żonglowania TDP przez producenta, czyli cięcia wydajności. A tu sklep nie podał ile ta ma.

Drugie zagadnienie, to … czy naprawdę potrzebujesz laptopa? Nie czuję interesu w zakupie sprzętu za 10.000, którego grafika będzie 30% słabsza od 3070 stacjonarnej. Jeżeli chcesz grać, to złóż desktopa, uzyskasz nie tylko większy komfort, ale też i wydajność oraz długowieczność (laptopy raczej żyją krócej). Kwestia większej mobilności takiego lapka jest też względna, poza domem nawet pewnie godziny nie pograsz. No i nie będziesz 10 tysięcy woził na uczelnie codziennie. :wink:

Nie potrzebuje stacjonarki bo już ją mam. Szukam jakiejś przenośnej alternatywy dla kompa stacjonarnego.
Wracając do tego ostatniego modelu to TDP wynosi 140 W (bodajże)

MAX to chyba 125. :wink:

Zobacz w kalendarz, sprzętu ogólnie brakuje i Brajanek czeka na prezenty. Może dystrybutor też ich nie ma i dlatego wszyscy wycofują… :wink:

Dobry wybór, choć RTX3070 możesz dostać spokojnie taniej

Więc zakupiłem już tego laptopa MSI GP76 i jestem mega zadowolony. W najbliższej przyszłości chciałbym wmontować w nim drugi dysk SSD 2 TB. I tu mam do Was pytanie. Jaki będzie odpowiedni do tego laptopa. Zastanawiam na razie się nad tymi dwoma:

czy

Drugi dysk ma lepsze transfery.