Laptop a brak wejścia sieciowego BNC

Witam,

Niedawno kupiłem laptopa, do tego czasu pracowałem na sędziwym PC gdzie miałem kartę sieciową z wejściem bnc gdyż mam radiówkę i antenę na dachu. Wybierając laptopa zapomniałem o tym małym szczególiku i właśnie chciałem zapytać czy są jakieś przejściówki, karty sieciowe itp do laptopa tak abym mógł podłączyć mój kabel od anteny pod laptopa???

Jesteś na 100% pewien, że to klasyczne BNC? Podaj model karty, która pracowała u Ciebie dotychczas.

Miałeś kartę sieciową z wejściem na taki kabel?

250px-BNC_connector.jpg

Była to Railink Turbo Wireless Lan Card

Pytający miał pewnie kartę WiFi z “dużym” konektorem typu RP-TNC. Niektórzy czasem mylą je ze starym dobrym BNC od sieci kablowej po koncentryku. W każdym razie wymaga to ustalenia.

Dodane 27.08.2012 (Pn) 15:29

Czyli zwykła karta WiFi, pewnie tylko co najwyżej z pigtailem RP-SMA -> RP-TNC? W takiem układzie dokupujesz przyzwoitą kartę WiFi np. na USB. Jedyny warunek dodatkowy: musi mieć wyjście na antenę zewnętrzną. W 99% będzie to “małe” RP-SMA, możesz więc w razie czego użyć tego samego pigtaila co uprzednio.

tak to wygląda (sorki za jakość)

http://images35.fotosik.pl/1589/2419428d9c5dc780med.jpg

no właśnie wygląda na RP-SMA

Na samej karcie prawie na pewno RP-SMA. Prawdopodobnie miałeś coś z lubianej przez lokalnych ISP serii RT2500, a one nie miały z tego co pamiętam wersji z RP-TNC.

Jakość zdjęcia jak z materiałów dowodowych na istnienie yeti. ^^