Laptop a dźwięk 5.1- zewnętrzna karta dźwiękowa

Witam serdecznie odwiedzających mój temat,

Otóż mam pewien problem. Niedawno przesiadłem się z PC’a w którym miałem kartę dźwiękową Creative SB Audigy SE, podpiętą pod głośniki Logitech X-540 5.1. Obecnie używam laptopa Asus N56VZ. Problem pojawił się, gdy chciałem podpiąć pod niego wspomniane głośniki, maksymalnie grają 3, a bass jest katastrofalny. Kombinowałem też z przejściówkami jednakże nie otrzymałem pożądanego efektu. Doszedłem więc do wniosku, że będę zmuszony kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Cena oczywiście im mniej tym lepiej, w oko wpadła mi Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro 5.1 koszt około 215 zł. Co o niej sądzicie? Będzie to dobre połączenie? Głośników używam głównie do słuchania muzyki, zależy mi na głębokim bassie, fakt faktem sam laptop gra na prawdę nieźle, bo ma zewnętrzny subwoofer ale wymagam po prostu więcej. Szkoda aby głośniki po sprzedaży PC’a stały w szafie. Dodam jeszcze tylko, że używam Windows 8.1, mam nadzieje, że nie będzie problemu ze sterownikami jeśli wybór padnie na powyższą kartę, bo z audigy na pc’ie było różnie, przeważnie musiałem mocno kombinować i ściągać nieoficjalne sterowniki od X-FI. Dziękuję za odpowiedzi !

Hej,

Generalnie całkiem fajna karta - używam jej od dłuższego czasu i działa bez problemu i na Windows XP, i na Windows 7. Testowałem ją także na Windows 8. Sterowniki są do wszystkich tych wersji systemu - nie ma natomiast do Windows 8.1, ale myślę, że spokojnie powinny działać sterowniki dla Windows 8.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za opinię, właśnie sprawdziłem na stronie creative dostępność sterowników, dzięki Bogu są zarówno pod 7, 8 jak i 8.1. Jakich głośników używasz?

Hej,

Generalnie podpinam do wieży Philipsa. Czasami też do zestawu 2.1 Logitecha i miksera Behringera.

Pozdrawiam,

Dimatheus