Laptop a Kabel ethernet

Witam serdecznie :slight_smile: Otóż kolega chce uzyskać połączenie internetowe z laptopem przez kabel ethernet . Dostawcą internetu jest Multimedia . Próbowaliśmy instalować sterowniki do karty sieciowej, lecz nie ma ikony połączenia sieciowego . Myślę że były to złe sterowniki ( sterowniki nie od karty sieciowej )  . Model laptopu to Compaq CQ58 . Sterowniki pobierałem z tej  strony http://drp.su/drivers/notebooks/?v=HP&m=Compaq%20CQ58%20Notebook%20PC&id=164315&l=en . Proszę o pomoc . 

 dziękuję  bardzo i Szczęśliwego Nowego Roku ! :slight_smile:

Zainstaluj sterowniki do czipsetu i następnie do karty sieciowej. Sprawdź w menedżerze urządzeń co to za karta i pobierz dla niej sterownik. Jeśli karta to, np. karta Realtek, to wiadomo, że szukasz sterownika dla karty Realtek, a nie dla karty Intel czy Broadcom.

Ja zaś zapytam przewrotnie: po podłączeniu kabla, kontrolki przy gnieździe RJ45 się świecą ? Na innym sprzęcie internet działa ? (jeśli tak - to może po prostu multimedia nie podłączy karty sieciowej z innym adresem MAC …)

 

Ale to by był problem na wyjściu do internetu a nie na wartwie fizycznej (brak ikony połączenia, etc.). Kolega też nie pisze jaki OS - np. XP w większości sytuacji nie pokazuje domyślnie ikony połączenia via Ethernet.

Chodziło mi raczej o wykluczenie kwestii czysto sprzętowej: kabel ? karta sieciowa ?

Co do OS - to laptop sprzedawany był standardowo z W7 HP64 bit …

Laptop ma zainstalowany vistę. Kontrolki przy gnieździe RJ45 się świecą.

Ja obstawiam blokadę dostawcy po adresie MAC karty sieciowej.

Ale ikona połączenia i tak była by, najwyżej z wykrzyknikiem. Można też wejść z miejsca sieciowe>urządzenia sieciowe. Sprawdzić czy karta sieciowa się w ogóle tam wyświetla czy można edytować jej ustawienia.

Ikona połączenia jest tyle że z wykrzyknikiem . Sterowniki do karty sieciowej zostały zainstalowane ze strony producenta i pisało że się zaktualizowały do nowszej wersji. komputer nawet próbuje łączyć się z internetem lecz po chwili pojawia się żółty wykrzyknik. 

myślę że ze strony komputera wszystko jest dobrze. Laptop jest gotowy do pracy z internetem. Ustanowiono nawet połączenie lecz nie może się z nim połączyć 

Pokaż ipconfig /all

Zmień MAC karty sieciowej na taki jaki ma laptop i spróbuj się połączyć. Multimedia jak wielu dostawców na 99% uwierzytelnia użytkowników po MAC adresach. Zresztą z Twojego postu można też tak wywnioskować.

adres fizyczny karty sieciowej ( MAC ) ma same zera, czy to jest normalne ?

Hej,

Skoro są zera, to coś było pewnie w ustawieniach zmieniana. Sprawdź po prostu, jaki adres MAC ma karta z drugiego z komputerów i następnie przekopiuj ten adres jako adres MAC karty z laptopa. Później restart systemu i próba połączenia się z siecią.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli było coś zmieniane i program nie ustawił na automatyczną zmianę, to sam restart powinien wystarczyć, bo karta kopiuje MAC do pamięci RAM. Inaczej zmiana MAC adresu nie byłaby możliwa.

Nie, nie jest to normalne.