Laptop a karta dedykowana

Witam wszystkich :wink:

Piszę z takim problemem iż od jakiegoś czasu próbuje poszukać w swoim laptopie karty dedykowanej.

Tutaj kiedyś post wstawiłem z tym problemem ale ludzie napisali że nie posiada mój laptop tej karty ale ostatnio jak wziąłem go z serwisu to moją ciekawość zajęła jedna rzecz taka iż na laptopie są sterowniki sprzętowe ATI ale dokładnie nie wiem od jakiego sprzętu :shock:

Pamiętam też że po kupnie laptop posiadał naklejkę NVIDIA ale nie pamiętam co tam dokładnie było napisane bo mi siostra ją zerwała :lol:

Mój laptop to toshiba satellite C660 -1CN (PSC0QE - 02600TPL)

Będę wdzięczny jeśli ktoś by mógł się zająć tym tematem bo jest mi potrzebny laptop z dobrą kartą graficzną bo przerabiac będziemy grafike niedługo a na zintegrowanej to ja nie pociągne za długo ;(

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

WIndows + pause => menadżer urządzeń. Zajrzyj do zakładki “Karty graficzne” czy jakoś tak.

Nie masz ani ATI ani nVidii. Masz kartę Intel GMA HD.

:roll:

Patrzałem tam czy są ale nie ma ;/

Czyli już ustaliliśmy, że masz zintegrowaną kartę grafiki firmy Intel. Teraz może powiedz coś więcej o tej grafice do obróbki, bo może zupełnie niepotrzebnie się stresujesz?

:roll:

poprostu gdy chce model w 3d zrobic czy coś w tym stylu to komputer tak zamula jak by puscić konia pod górke z przywiązanym do niego ciągnikiem

Masz w tej chwili zapewne 3GB pamięci i system w wersji 32-bit. Według Kingston’a możesz rozszerzyć pamięć do 8GB (2 x 4GB DDR3 1066MHz) i wtedy zmienić system na 64-bitowy. Na ile poprawi to wydajność w renderowaniu obiektów 3D trudno powiedzieć ale i tak szału nie będzie. Jeśli zależy Ci na znaczącym zwiększeniu wydajności to lepiej byłoby opchnąć notebooka i kupić za tę kasę stacjonarkę.

:roll: