Laptop a pobór prądu

Mam laptopa HP Omen 17, i7-11800H, GTX 3060.
Jak wyjdzie pobór prądu w trybie klasycznym i wydajnościowym i rachunek za prąd.
Jak to obliczyć

17 zł miesięcznie, przy założeniu, że korzystasz ok 6 godzin dziennie w tym 70% czasu obciążając na maks a reszta oszczędnie, przy stawkach uśrednionych.

Przy korzystaniu 6 godzin na maks. wyjdzie ok 26 zł miesięcznie, w trybie oszczędnym ok. 10zł.
Dane mogą być zawyżone nawet ok. 30-40%, bo nie sposób bez pomiarów określić ile tak naprawdę pobiera sprzęt przy jakiej pracy.

Tak podrożał prąd?
Kilka lat temu liczono że komp stacjonarny pracujący non stop pociągnie za piątaka miesięcznie.

Jego komputer ma kartę graficzną która potrafi łyknąć 130W. Więc jakby sama karta szła na maksa po te 6 godzin, to by wychodziło ok. 15zł miesięcznie.
Tutaj np. masz jedne z kalkulatorów prądu.

Zasliacz do laptopa 330W - do czego to doszło :wink:

A bywają maszyny z dwoma zasilaczami…
Mój ma tylko 180W, aż mi wstyd.
Netbook z kolei ma 65W.

Są laptopy z dwoma zasilaczami? Masakra, pierwsze słyszę!

Dream Machines RX3080-17PL38 - tego laptopa jedną ręką nie podniesiesz (benchmark.pl) @bachus

Laptop ma być mobilny, 5kg to już nie laptop.

Dla niektórych taki laptop to coś w rodzaju all in one. Łatwiej jednak takie coś przenieść niż cały komputer który składa się z jednostki centralnej, monitroa, klawiatury, myszki. Tutaj fakt, ciężki bo ciężki ale jednak bardziej mobilny niż desktop.

Popatrz na ten. Ten wozi się w specjalnie do tego przygotowanej ciężkiej walizce:

Acer Predator 21X i7-7820HK/64GB/1TB+1TB/Win10 1080SLI - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Fantastyczny na swoje czasy był XPS m2010.
20" stacja robocza, która składała się w walizeczkę ze skóry.
Śliczne to było i fajnie śmigało.