Laptop Acer 5551G zacina sie

(Pacus) #1

Witam, mam pewien problem z tym lapkiem. Kupiłem go niedawno i wszystko śmigało jak należy. Jednak duża ilość firmowego syfu mnie troche denerwowała, więc zrobiłem formata i zainstalowałem win 7. Wtedy w programie CATIA pojawiały sie komunikaty z błędem zapisu plików. Jako że praca z użyciem tego programu jest mi niezbędna znów zrobiłem format. Chciałem zainstalować system (win 7 64 home premium) zamieszczony na dysku. I tu zaczeły pojawiać sie poważne problemy. Otóż instalka zacinała sie przy 26% i wyskakiwał jakiś błąd z plikiem bootującym czy coś takiego. Spróbowałem więc zainstalować win 7 ultimate 64bit z płytki i odniosłem sukces:) Lecz pojawił sie kolejny problem. Otóż po instalacji sterowników komp sie zacinał. Udało mi sie odnaleść źródło problemu (przynajmniej tak mi sie wtedy wydawało), otóż stery od grafiki ze strony AMD były do bani i musiałem wrócić do tych od Acera. Na jakiś czas załatwiło to problem ale po 2 dniach znów sie wszystko zaczeło. Komp wiesza sie po kilku do kilkunatu minutach użytkowania. Zawiecha trwa przez kilkadziesiąt sekund lub w ogóle sie wiesza i konieczne jest ręczne wyłączanie. Dzieje sie to najczęściej gdy surfuje po necie lub gram. Myślałem że to może ramy ale sprawdziłem obie kości. Procek też wydaje sie w porządku, gdyż nawet pod dużym obciążeniam nic sie nie wywala. Więc zostają tylko grafa i dysk. Bardziej skłaniam sie ku dyskowi przez te problemy z instalajcą systemu z dysku. Przeprowadziłem też analize HD Tunem i wychodzi że 10% bloków jest uszkodzonych. Czy jest to wartość przy której dysior może zacząć już świrować i powodować takie rzeczy?? Mam też 320GB dysk zewnętrzny na usb i może spróbować na nim zainstalować system i wtedy sprawdzić czy by działało wszystko?? Chciałbym jeszcze sprawdzić grafe jak pod obciążeniem sie zachowuje ale nie wiem jakim programem to zrobić żeby od razu temp pokazywał. Może coś zaproponujecie? Bardzo mi na tym zależy żeby do serwisu kompa nie oddawać bo potrzebny mi jest do pracy właśnie w CATII. Z góry dzięki.

(sworoslaw) #2

Tak, jak najbardziej może, a nawet i będzie na pewno. Ale aż 10%?? :o

Reklamuj komputer. Innej opcji nie widzę.

(Pacus) #3

No to trudno. A jakiś program do sprawdzenia grafy znacie może??

(sworoslaw) #4

3d mark. Ale przy takim uszkodzeniu dysku, to ja nie wiem, czy nie będzie sypał błędami raz za razem...

(Pacus) #5

No i wina była po stronie dysku. Na szczęście serwis uparał sie z tym szybko i bez problemów.