Laptop ACER Aspire 3680. odpala się tylko BIOS i nic więcej

witam was wszystkich.

mam mianowicie taki problem. Sprzęt to Acer Aspire 3680. na którym uruchamia się tylko BIOS i nic więcej. nie wczytuje systemu, nie uruchamia się z płyty. brak reakcji na cokolwiek, tylko do biosu można wejść.

poprosiłbym was o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać.

najpierw zresetuj bios do ustawień fabrycznych,zobaczymy co bedzie,póxniej ustaw w biosie żeby odpalał z cd i włóż płytke z windowsem

niestety, ale takie działania nie odnoszą skutku.

zobacz w biosie w zakładce main jaki tryb hdd jest ustawiony,jeżeli nie jest na ide to zmień na ide i zobacz

nic to nie zmienia. pojawia się tylko okno dialogowe Acer z wyborem biosu i to wszystko.

Sprawdź czy BIOS w ogóle wykrywa wszystkie dyski

Może głupia rada, pewnie ją wykluczyłeś ale nie masz pendriva jakiegoś wpiętego, pamiętam jak u kumpla miał włączone botowanie pena i system nie startował dalej jak włożył jakiegoś pendriva bez systemu. Jeśli to nie to spróbuj wystartować z jakiegoś live cd.

w biosie wykrywa dysk i napęd.

I nie napisałeś jakie były okoliczność zanim się tak porobiło

instalował się system. po ukończeniu instalacji zrestartował się i tak mu zostało.

Ale to się tak stało z dnia na dzień , wczoraj wszystko działało , a dzisiaj już nie działa (to twój sprzęt?)

Wcześniej były z tym laptopem jakieś problemy?

Wyjmij mu baterie odczekaj z 30 minut włóż z powrotem i odpal na samej baterii , jak nic to nie da to wyjmij baterie i odpal na samym zasilaczu , jeżeli to dalej nie przyniesie skutków to go rozkręć i przeczyść , wentylatory ,chłodzenia itd.itp . i jeżeli dalej będzie lipa to może uda się zaktualizować BIOS , a jak wszystkie te ready nie pomogą to serwis :wink:

wczoraj wysypał sie system. więc trafił do mnie. został rozkręcony, wyczyszczony, prze-pastowany i złożony. płytka z instalacją odpaliła, system doszedł do końca instalacji zrobił restart i po tym restarcie tylko biały ekran Acera i nic więcej.

a jak tu zrobić mu restart comos skoro nie ma tam żadnej bateryjki…?

No to wygląda na uszkodzony dysk lub procek , ale to tak można sobie gdybać i wymieniać podzespoły które mogą być uszkodzone.

Na początku proponuje użyć MHDD spróbować go odpalić i przedstawić raport S.M.A.R.T dysku twardego.

PS.

Pewny jesteś że nic tam nie naruszyłeś jak czyściłeś, procek dobrze zapięty w slocie , radiator dobrze umocowany… itd.itp

dysk jest sprawny. ten z acera zamontowałem w inny i jest ok. jeżeli chodzi o złożenie go po czyszczeniu to wszystko jest tak jak się należy.

w jaki sposób mogę sprawdzić procesor czy jest sprawny…?

Hmm, a ktoś tu pisał o resecie BIOS’u za pomocą bateryjki?

Sprawdź na początek równieź RAM jak ma więcej niż jeden moduł , to go wyjmij , sprawdź i to samo z rób z drugim, a procek to sprawdź wsadzając ten proc do innego sprzętu obsługującego ten proc

dzisiaj już nic nie wymyślę. podjadę jutro do kolegi po procek. jak na szczęście to na allegro kwestia 25zł

A odłącz mu dysk i go uruchom.

Sprawdzałeś te moduły RAM każdego z kolei ?

witam ponownie. a więc tak znalazłem bateryjkę pod kartą WIFI, zresetowałem COMOS i komp się odpalił. z takim oto błędem.

możecie mi powiedzieć co to takiego…?

zdjęcie poniżej

Wstaw zdjęcie całego ekranu ,nic nam po cząstkowych informacjach ?

i znowu ■■■■. wyłączyłem go, po chwili włączam i dalej ten sam ekran co na początku. już nie łapie co jest z nim nie tak.