Laptop ACER Aspire 3680. odpala się tylko BIOS i nic więcej

(Imperial_Dragon) #1

witam was wszystkich.

mam mianowicie taki problem. Sprzęt to Acer Aspire 3680. na którym uruchamia się tylko BIOS i nic więcej. nie wczytuje systemu, nie uruchamia się z płyty. brak reakcji na cokolwiek, tylko do biosu można wejść.

poprosiłbym was o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać.

(kamilek030190xd) #2

najpierw zresetuj bios do ustawień fabrycznych,zobaczymy co bedzie,póxniej ustaw w biosie żeby odpalał z cd i włóż płytke z windowsem

(Imperial_Dragon) #3

niestety, ale takie działania nie odnoszą skutku.

(kamilek030190xd) #4

zobacz w biosie w zakładce main jaki tryb hdd jest ustawiony,jeżeli nie jest na ide to zmień na ide i zobacz

(Imperial_Dragon) #5

nic to nie zmienia. pojawia się tylko okno dialogowe Acer z wyborem biosu i to wszystko.

(Kuczkowiak) #6

Sprawdź czy BIOS w ogóle wykrywa wszystkie dyski

(Kamilkg) #7

Może głupia rada, pewnie ją wykluczyłeś ale nie masz pendriva jakiegoś wpiętego, pamiętam jak u kumpla miał włączone botowanie pena i system nie startował dalej jak włożył jakiegoś pendriva bez systemu. Jeśli to nie to spróbuj wystartować z jakiegoś live cd.

(Imperial_Dragon) #8

w biosie wykrywa dysk i napęd.

(Kamilkg) #9

I nie napisałeś jakie były okoliczność zanim się tak porobiło

(Imperial_Dragon) #10

instalował się system. po ukończeniu instalacji zrestartował się i tak mu zostało.

(Kuczkowiak) #11

Ale to się tak stało z dnia na dzień , wczoraj wszystko działało , a dzisiaj już nie działa (to twój sprzęt?)

Wcześniej były z tym laptopem jakieś problemy?

Wyjmij mu baterie odczekaj z 30 minut włóż z powrotem i odpal na samej baterii , jak nic to nie da to wyjmij baterie i odpal na samym zasilaczu , jeżeli to dalej nie przyniesie skutków to go rozkręć i przeczyść , wentylatory ,chłodzenia itd.itp . i jeżeli dalej będzie lipa to może uda się zaktualizować BIOS , a jak wszystkie te ready nie pomogą to serwis :wink:

(Imperial_Dragon) #12

wczoraj wysypał sie system. więc trafił do mnie. został rozkręcony, wyczyszczony, prze-pastowany i złożony. płytka z instalacją odpaliła, system doszedł do końca instalacji zrobił restart i po tym restarcie tylko biały ekran Acera i nic więcej.

a jak tu zrobić mu restart comos skoro nie ma tam żadnej bateryjki..?

(Kuczkowiak) #13

No to wygląda na uszkodzony dysk lub procek , ale to tak można sobie gdybać i wymieniać podzespoły które mogą być uszkodzone.

Na początku proponuje użyć MHDD spróbować go odpalić i przedstawić raport S.M.A.R.T dysku twardego.

PS.

Pewny jesteś że nic tam nie naruszyłeś jak czyściłeś, procek dobrze zapięty w slocie , radiator dobrze umocowany... itd.itp

(Imperial_Dragon) #14

dysk jest sprawny. ten z acera zamontowałem w inny i jest ok. jeżeli chodzi o złożenie go po czyszczeniu to wszystko jest tak jak się należy.

w jaki sposób mogę sprawdzić procesor czy jest sprawny...?

(Kuczkowiak) #15

Hmm, a ktoś tu pisał o resecie BIOS'u za pomocą bateryjki?

Sprawdź na początek równieź RAM jak ma więcej niż jeden moduł , to go wyjmij , sprawdź i to samo z rób z drugim, a procek to sprawdź wsadzając ten proc do innego sprzętu obsługującego ten proc

(Imperial_Dragon) #16

dzisiaj już nic nie wymyślę. podjadę jutro do kolegi po procek. jak na szczęście to na allegro kwestia 25zł

(Kuczkowiak) #17

A odłącz mu dysk i go uruchom.

Sprawdzałeś te moduły RAM każdego z kolei ?

(Imperial_Dragon) #18

witam ponownie. a więc tak znalazłem bateryjkę pod kartą WIFI, zresetowałem COMOS i komp się odpalił. z takim oto błędem.

możecie mi powiedzieć co to takiego...?

zdjęcie poniżej

(Kuczkowiak) #19

Wstaw zdjęcie całego ekranu ,nic nam po cząstkowych informacjach ?

(Imperial_Dragon) #20

i znowu dupa. wyłączyłem go, po chwili włączam i dalej ten sam ekran co na początku. już nie łapie co jest z nim nie tak.