[LAPTOP]Acer Aspire 3690 posiada Bluetooth?

Mam pytanie czy ten laptop Acer Aspire 3690 a dokładnie 3693NWLMi posiada Bluetooth?

Laptop ten posiada włącznik i lampkę od bluetooth ale jak ten włącznik przesunę w lewo to wyskakuje na dole informacja sprzętowa nie systemowa że ‘’’‘No Bluetooth Device’’ , a jak przesunę w prawą to pojawia się informacja ‘‘No 3G Device’’ laptopa mam od nowości czyli od jakiś 5 lat , miał przeprowadzane kilka formatowań dysku i po, ponownej instalacji systemu bluetooth już nie chciał się zainstalować , komunikat w trakcie instalacji oprogramowania z płytki do bluetooth brzmi ‘‘System Windows nie znalazł żadnych urządzeń Bluetooth’’. Dam sobie rękę odciąć że kiedyś ten bluetooth w nim działał i po przesunięciu tego włącznika w lewo zapalała się ta lampka w kolorze fioletowym.Mam nadzieje że to mi się nie przyśniło :smiley: Teraz się interesuje tym bluetooth bo jest mi pilnie potrzebny. Proszę o rade co z tym fantem zrobić. #-o

Tutaj masz opis tego modelu, wychodzi na to że nie ma http://www.ceneo.pl/522202s

No to ładnie , to wychodzi że chyba mi sie to przyśniło że ta lampka od bluetootha się zaświecała jak przesuwałem w lewo.

A co to jest te urządzenie ‘‘3G’’ , to jakaś karta sieciowa bezprzewodowa czy co ?

3G-czyli wideo rozmowy(UMTS).Jeżeli laptop posiada czytnik kart sim to montujemy taką kartę w laptopie i w dużym uproszczeniu można powiedzieć że laptop służy jako telefon.

Aha, wszystko jasne , dzięki i pozdrawiam.

Świetnie tylko że laptop to nie telefon:) A co w takim razie powiesz na Ipada…Ma on 3g a nie można z niego dzwonić…3G najprawdopodobnie oznacza że ma on wejście na karty SIM i może służyć jako modem w sieciach 3G. Jednak że laptop jak mówisz ma 5 lat. A 5 lat temu nie montowano w laptopach modemów na karty SIM a tym bardziej 3G :o (jak się myle niech mnie ktoś poprawi i poda model konkretnego na tamte czasy laptopa) cięzko więc wywnioskować do czego to służy :slight_smile:

Dodane 06.06.2010 (N) 9:01

a mi się wydaje że ma bluetooth- spójrz na dostępne sterowniki z tej strony http://www.acersupport.com/drivers_download.aspx a dokładnie ten sterownik bluetooth broadcom

Właśnie takie same mam sterowniki na płytce do tego lapka i kurcze mówię że dam sobie łapę odciąć , ale pamiętam normalnie jak kiedyś przesuwałem ten włacznik od bluetootha i zapalała się lampka na fioletowo , bo jeżeli ma być to tylko zaślepka to trochę to dziwne że do zaślepki podprowadzona jest elektronika.

To jest tylko seria w której są różne modele, jedne mogą mieć dane akcesoria a inne nie.