Laptop Acer Aspire 5315 wyłącza się

Mam laptopa tego z nazwy tematu.

-Celeron 2GHz

-Intel X3100 (grafika)

-1GB DDR2 Ram

-80hb HDD

-Vista Home Basic

Wiadomo, przy viście ten laptop ciężko chodzi, no ale jest na gwarancji itp. Mam z nim problem, bo wyłącza się sam “nagle”. Vista angielska (laptop zakupiony w Anglii) W dzienniku zdarzeń znalazłem najprawdopodoniej ten błąd, który powoduje wyłączenie laptopa. Po wyłączeniu trzeba trochę oddczekać zanim się włączy, bo nawet system się nie załaduje i znowu off. :confused:

Treść błędu z dziennika zdarzeń:

: The embedded controller (EC) did not respond within the specified timeout period. This may indicate that there is an error in the EC hardware or firmware or that the BIOS is accessing the EC incorrectly. You should check with your computer manufacturer for an upgraded BIOS. In some situations, this error may cause the computer to function incorrectly.

Co z tym zrobić? denerwuje mnie, bo temp. w porządku, sterowniki wgrane ale i tak się wyłącza. Pomożecie?

jak z grzaniem się sprzętu ?? jeśli na gwarancji to nie kombinuj i oddaj do serwisu acera.

Aktualnie na święta jestem w Polsce więc na razie nie oddam. Sprzęt się nie grzeje, temperatury w normie.

rozumiem, że komputer się wyłącza (nie resetuje) i żeby go ponownie włączyć musisz odczekać jakiś czas ?? wygląda na płytę główną lub procka (może poluzowało się chłodzenie na nim)…

Tak, właśnie tak. Znaczy mogę go odrazu włączyć, ale dojdzie do ładowania systemu i znowu się wyłączy. Odczekam jakiś czas (z 30min) to już będzie działał ( tak z 20min…(?) ).

tak jak pisałem, serwis gwarancyjny lub naprawa na własny koszt u nas w PL (trzeba rozebrać lapa).

Chciabym dodać, że jak kabel od ładowania jest odłączony (działam na baterii) to działa cały czas. :? Co to może być!?