Laptop Acer Aspire 5737Z jakie sterowniki?

System jest oryginalny lecz nie z tego komputera :-), jeśli automatycznie zrobię aktualizację to czy zainstaluje sam te Service packi czy musiałbym ja to zrobić ?

Mam jeszcze parę pytań co dokładnie zainstalować po wypakowaniu LaunchManager?

Laptop miał problemy z częstym wyłączaniem się, poprawiłem termopady i jak na razie jest ok ale mimo tego chciałbym sprawdzić czy temperatury są w normie. Jakim programem mógłbym to sprawdzić i czy podczas sprawdzania uruchamiać jakiś program obciążający podzespoły w laptopie?

Kurczę i jeszcze na dodatek wyskoczyło mi że muszę aktywować system windows w ciągu 30dni, i co teraz?

Pozdrawiam

Automatyczne aktualizację zainstalują Service Packi, ale dużo szybciej będzie postawienie ich na własną rękę.

Uruchom “Setup” i zainstaluj aplikację.

Skoro wpisałeś klucz podczas instalacji i bez problemu przeszedł, spróbuj aktywować system, jeśli wyrzuci błąd i poprosi o ponowne wpisanie klucza, wpisz jeszcze raz ten sam klucz produktu i zobacz czy przejdzie.

pzdr.

Kilka razy miałem tak że klucz nie przechodził jak zmieniałem maszynkę ale szybki telefon do microsoftu :slight_smile: i był aktywowany. Przez telefon podaje zestawy numerów które później się wpisuje w odpowiednie pola. Mówię na wszelki wypadek :slight_smile:

Próbowałem aktywować system windows teraz i pojawia się coś takiego:

1784971400_1357899337_thumb.jpg

Próbowałem wpisać nowy ten co wpisywałem przy instalacji ale nie idzie :frowning: i co teraz mam robić? Jak pisałem wcześniej system ten co zainstalowałem na laptopie był dołączony do komputera stacjonarnego przy zakupie.

Był w wersji BOX czy OEM.

A po czym to poznać? Wydaje mi się że OEM ale pewny nie jestem.

Ja w takiej sytuacji używałem “Automatycznego systemu telefonicznego”

Po czym poznać w jakiej wersji mam system?

Sprawdź na opakowaniu od płyty z Windowsem.

Witam ponownie, udało mi się aktywować system wpisując klucz który znajduję się na naklejce pod laptopem :-). Mam jeszcze takie pytanie czy taka aktywacja systemu może się powtórzyć ponownie po jakimś czasie?

Nie pokoi mnie jeszcze jeden problem, otóż gdy robię coś na laptopie i rozładuje się bateria to sam się wyłączy. Po ponownym włączeniu pojawia się komunikat “trwa wznawianie systemu windows” po czym miga kursor z lewej strony i to wszystko system nie startuje :frowning: pomaga ponowny restart…

Raczej nie powinno ponownie żądać aktywacji…

Dziwne, czasami laptopy długo startują przy “wznowieniu systemu” odczekaj parę minut, zobacz czy się uruchomi.

Czy po restarcie system ładuje się bez błędów?

Więc tak gdy laptop się wyłączy (rozładuję) i ponownie go włączę pojawia się coś takiego: “kontynuuj wznowienie działania systemu” klikam enter i na monitorze pojawia sie komunikat “trwa wznawianie systemu windows” po czym pojawia się po lewej stronie migający kursor i to wszystko system nie startuje. Gdy zresetuję laptopa pojawiają się komunikaty do wyboru: “kontynuuj wznowienie działania systemu” i “usuń dane przywracania i przejdź do menu rozruchu systemu” wybieram to drugie i klikam enter po czym system startuję.

Może to problem z ustawieniami zasilania?

Cześć

Ustaw w planie zasilania aby laptop po rozładowaniu przechodził np. w tryb hibernacji.

Dzięki, a jak to ustawić?

Panel sterowania następnie opcje zasilania wybierasz zmień ustawienia planu i Zmień zaawansowane ustawienia zasilania

Mam jeszcze pytanie w sprawie sterowników na stronie producenta. Czy trzeba wszystko instalować co tam jest?

Tam gdzie są dwa sterowniki to znaczy że jest dwóch producentów danego podzespołu (musisz sprawdzić metodą prób i błędów który sterownik jest właściwy).

A sterowniki TouchPad muszę instalować jak mi działa myszka na laptopie po zainstalowaniu systemu? Z dźwiękiem również tak jest że działa…

Nie musisz.

Podstawowe sterowniki

Chipset

VGA

Lan (jeśli działa to nie musisz instalować sterownika)

Wireless LAN (jeśli działa to nie musisz instalować sterownika)

A co z sterownikami LaunchManager? I jak sprawdzić czy kamera działa.