Laptop Acer Aspire 5740G nie chcę się uruchomić

Witajcie, mam problem, otóż mój laptop Acer Aspire 5740G nie chcę się uruchomić.

Podłączałem do ładowarki i nic, włożyłem akumulator też nic.(Diody na laptopie się nie śmiecą)

Nie wiem co mogło się stać.Więc proszę was o pomoc.

jeżeli kompletnie nie reaguje, a bateria była naładowana(trzymała przed awarią) to niestety wygląda na płytę główną…

Ile zapłaciłeś za szklaną kulę ?? Równie dobrze może to być zepsuta ładowarka i rozładowany akumulator jak i wiele innych rzeczy …

Na tak postawiony problem odpowiedź jedna :arrow: dobry Serwis.

Ładowarka powinna być sprawdzona jako pierwsza w kolejności. Ten model Acera jest w miarę nowy więc odeślij na gwarancję. Szczerze powiedziawszy jakieś dwa tygodnie temu miałem taki sam model laptopa z tym samą usterką. Jak się później okazało uszkodzony został układ tzw. KBC, z tego co szukałem nie jest on dostępny no chyba że wyciągnięty z innej płyty głównej. Oby okazała się tylko ładowarka uszkodzona :wink:

Właśnie chyba zasilacz jest dobry, bo świeci się na nim dioda :stuck_out_tongue:

Bateria jest naładowana. Chociaż z niej nie korzystam.(Tylko podłączam zasilacz do laptopa, bez baterii.)

Hymnn… Pewnie to jednak wina płyty głównej.

A i jeszcze mam jedno pytanko. Czy podczas naprawy komputera w serwisie jakaś osoba może sprawdzić jakie mamy pliki na dysku?

tak może, ale porządny serwis tego nie robi :slight_smile: poza tym jeśli to serwis nie gwarancyjny to możesz wyjąć dysk.