Laptop Acer Aspire 5750ZG - opłacalność "upgrade'u" karty graficznej

Cześć.
Pytanie do tych co mieli styczność z podobnym sprzętem.
Do tej pory dołożyłem do niego SSD 128GB, HDD w kieszeni, procesor i5 2540m zamiast b960, 4GB RAM 1333 (razem 8GB).
Na płycie siedzi Nvidia GeForce 610m.

Czy warto kupić płytę z GeForce 540m? Główny cel to fortnite. Obecnie wyciąga ±30fps. 60 fps byłoby wystarczające. Lub też - są pasujące płyty z innych modeli z inną grafiką?

Proszę o opinie, dzięki.

Moim zdaniem się zdecydowanie nie opłaca. Koszty będą duże, przyrost wydajności niski.

No a ile mogę oczekiwać w ww grze?

Jaki jest sens kupować kolejny komputer dla minimalnego zysku? Koszt tej płyty to na pewno jakieś 80% wartości całego laptopa albo i więcej. Poza tym nie masz żadnej gwarancji że spasuje do twojej obudowy.

Konkretnie, w procentach, fpsach, jakiego zysku mogę oczekiwać w ww grze. Taką mam gwarancję , że laptopy występują w różnych wersjach. Jeden ma zainstalowany fabrycznie B960 - drugi i7-9999, 610m - 540m (chyba dalej nie wymieniać?). Na tej płycie składano też laptopy innych marek, w tym aspekcie nie wiem zbyt dużo.

https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-610M-vs-GeForce-GT-540M/2125vs27

Do możliwie komfortowej gry potrzebujesz grafiki z około 1,500. Obie karty to słom i zamiast dalej inwestować, to sprzedaj co masz i zobacz, czy na Ryzena 2500U w lapku wystarczy :wink: Ew. zewnętrzna grafika, ale to karkołomne i nieopłacalne;P

To że jest to ten sam model laptopa nie znaczy że wewnętrzna konstrukcja jest identyczna. Wystarczy że chłodzenie będzie się nie zgadzać o kilka milimetrów i jesteś w czarnej d…

A o biosie pomyślałeś? Do płyty głównej musisz jeszcze podłączyć choćby touchpad, klawiaturę i inne pierdoły które w wersji z twojej płyty mogą po prostu nie pasować do nowej wersji. Te kilka FPS jest nie warte wtopienia kasy w drugi jeszcze bardziej bezwartościowy komputer. Szczególnie że gra i tak nie szczególnie będzie grywalna co zostało już powiedziane.

Nie lepiej będzie ci spróbować sprzedać to co masz i kupić lepszy sprzęt razem z pieniędzmi przeznaczonymi na mobo? Nie mówię że to się nie uda, po prostu jest dużo niewiadomych których nawet nie wziąłeś pod uwagę a co dopiero je sprawdzić. Może najpierw pogrzeb w google. A nóż ktoś już się w to bawił z twoim laptopem lub kompatybilność jest zapisana w jakiejś instrukcji itp.

Przemyśl to dokładnie bo odsprzedać tą nową płytę będzie bardzo truno i zajmie to sporo czasu jeśli coś pójdzie nie tak.

Płyty w różnych wersjach są identyczne, klawiatura i touchpad są pod ps/2, bez sprawdzenia mikrokodu w BIOSie nie odważyłbym się jakiś czas temu kupić procka…

Wybacz proszę, ale przyszedłem z pytaniem o wydajność ww układów, a nie po informacje o kompatybilności peryferiów.

O i znalazłem. Packard używał tych płyt. https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-glowna-packard-ts11-p5we0-la-6901p-3-i7166613772.html

A tutaj bez dGPU. https://it.aliexpress.com/item/Cheap-system-board-For-Acer-5750-5750G-Laptop-Motherboard-P5WE0-LA-6901P-Detecting-100-perfect/32825113909.html