Laptop Acer Aspire F5-573G-52M7 - wysokie temperatury pracy?

(kajet1974) #1

Witam serdecznie chciałby uzyskać od Państwa informacje na temat tego laptopa mam z nim problem chodzi o temperatury które podczas obciążenia programem OCCTPT sięgają nawet 80-90 stopni laptop chodzi stabilnie? w spoczynku podczas korzystania z Internetu sięgają rzędu 50-60 stopni czy ten model ma takie wysokie temperatury czy mam się czym przejmować laptop jest nowy dziękuję za informację
Pozdrawiam

(JNJN) #2

Jest OK.

Może tak być, ale raczej do laptopa nie stosuj OCCT, to nie stacjonarka.

No i jest lato, czyli zdecydowanie wyższe temperatury pracy.

(kajet1974) #3

Dzięki serdeczne za udzielenie informacji czyli nie mam się czym przejmować pytam dlatego że posiadam też laptopa Asusa R556LJ-X0828 i ma o wiele niższe temperatury

Dzięki nie będę używał tego programu użyłem go raz bo chciałem go sprawdzić

(JNJN) #4

Niestety te nowe laptopy niby mają nowe energooszczędne CPU i resztę, ale na maksa zmniejszają ich obudowę (i są jak hermetyczna puszka) i chłodzenie i efekt jest taki, jaki jest - ale nie jest źle.

Jak zaciąga zimne powietrze od dołu, to pamięta,j aby był odpowiednio użytkowany.

(kajet1974) #5

Dzięki mam jeszcze pytanie czy mogę dołożyć mu 4gb pamięci i chciałem wymienić dysk na ssd czy nie stracę gwarancji? czy mogę to zrobić samodzielnie powiem że ten laptop ma klapkę serwisową

(JNJN) #6

Jeśli nie musisz zdejmować całego dołu obudowy, to zakładaj. W razie czego wyciągasz swoje zabawki i wkładasz firmowe.