Laptop Acer, blue screen, kod błędu: 0xc0000185

Witam.

Mam problem z uruchominiem laptopa. Wczoraj, gdy korzystałem z niego system się zawiesił. Czekałem jakiś czas po czym wyłączyłem go przyciskiem. Włączając go wyświetliło mi się “acer explore beyond limits” tak jak zawsze przy uruchomieniu, tylko że nic się potem nie działo. Cały czas widniał ten napis. Po jakiś 20min wyskoczył mi napis “Przygotowywanie automatycznej naprawy”. Potem blue screen.

 

"Komputer wymagra naprawy. Wymagane urządzenie jest niepodłączone lub niedostępne. acer kod błędu; 0xc0000185

 

Teraz mam 3 możliwości

 1) Naciśnij klawisz enter w celu ponowienia próby

  1. Naciśnij f8 aby uzyskać dostęp do ustawień uruchamiania

  2. Naciśnij esc w celu przejścia  do ustawień oprogramowania układowego UEFI

 

Pierwsza opcja nie działa na pewno - sprawdzałem.

Druga opcja:

 

Wyskakuje mi 9 propozycji:

  1. włącz debugowanie

  2. włącz rejstrowanie rozruchu

  3. Włącz wideo o nieskiej rozdzielczości

  4. Włącz tryb awaryjny

  5. Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci

  6. Włącz trby awaryjny z wierszem polecenia

  7. Wyłaćż wymuszenie podpisów sterowników

  8. Wyłącz usługę wczesnej ochrony przed złośliwym kodem

  9. Wyłącz automatyczne ponowne uruchamiania po awarii

 

Dodam, że jeśli nie wybiorę nic to laptop wyłącza się po 2-3minutach.

Kompletnie się na tym nie znam, dlatego nie chcę sam próbować.

Proszę o jakąś poradę i przepraszam za ewentualne błędy. Z góry dzięki :wink:

uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i wrzuć screen z programu HWmonitor

Próbowałem włączyć tryb awaryjny, ale wyskakuje mi taki komunikat “Nie można załadować systemu operacyjnego ponieważ nie ma jądra lub zawiera ono błędy”.

 

Plik: \ Windows\system32\ntoskrnl.exe

kod błędu: 0xc0000185

 

Użyj narzędzi odzyskiwania na nośniku instalacyjnym. Jeśli nie masz żadnych nośników instalacyjnych (takich jak dyski lub urządzenia USB), skontaktuj sie z administratorem systemu lub producentem komputera.

 

I ponieżej mam 3 opcje do wyboru, które opisałem powyżej.

Nie masz plyty z systemem lub plyty recovery ?

Nie mam żadnej płytki. Kupiłem laptopa z zainstalowanym systemem.

 

Dodam, że na laptopie nie znajduje się nic tak ważnego, także jeśli stracę jakieś pliki to nic się nie stanie.

Cześć,

 

Płyty recovery zapewne trzeba było zrobić przy pierwszym uruchomieniu systemu. To raz, dwa system masz na ukrytej partycji recovery i stamtąd możesz go przywrócić.

 

Szczerze powiem, że nie wiem jak mam to zrobić. Mógłbyś to mi jakoś opisać. Po uruchomieniu komputera wyskakują mi 3 opcje takie jak opisałem powyżej. 

 

Dodam, że mam Acera aspire v3-571G, jeśli to coś pomoże :wink: