Laptop ACER dziwne zachowanie

Witam

mam problem. chciałem dorzucić do swojego laptopa ACER extensa 5620z trochę pamieci wczoraj kopiłem Kingsotna 1GB. Po zamontowaniu go laptop sie nie uruchamia wyświetlany jest błąd o utraty jakiegoś tam pliku windows. Probowałem roznych kombinacji z przekładaniem ramu ale wszystko wraca do normy tylko na starej kosci 512mb samsunga(system odpala sie normalnie). Nie mam pojęcia co może byc tego powodem moj system operacyjny to Windows xp z sp2, proc core duo. Bede wdzięczny za wszelkie porady

Moduł nowy uszkodzony lub nie pasuje do laptopa

Sprawdź jak zachowuje się laptop na samym nowym module - stary wyjęty.

A jak pracuje na jednej pamięci? Tj. na tej 1GB? Ale obawiam się, że w Extensach maksymalna ilość pamięci na jeden bank wynosi 512MB (za wyjątkiem EX 7620)…

1024 Mb ddr2 667 MHz taką pamięć kupiłeś?? jeżeli tak to może zresetuj bios do ustawień domyślnych , jak nie pomoże to widocznie pamięć “laptopowi” nie pasuje możliwe że trzeba będzie wymienić mduł pamięci na innego producenta najlepiej żeby była taka sama jak ta “stara” czyli samsunga , możliwe że nowa pamięć jest uszkodzona , jak i w przypadku “niedopasowania” tak i w przypadku uszkodzonej pamięci może wyświetlać się komunikat że brak pliku czy bibliotek typu “dll.”

Najlepiej podać dokładnie model , raczej te modele obsługują moduły 2x po 2Gb

na samym kingstonie sie nie odpala, tak samo przy użyciu obu. Kingston pracuje przy 667mhz, system pracuje z 533 jak sie nie myle, ale czy ram nie powinien zwolnic?

stawiam na uszkodzenie kingstona , pozatym kingston obecnie bardzo podupadł z jakością .

Za Zbychem - wadliwa pamięć raczej. Extensa z serii 5620 może mieć do 4096 MB @ DDR2 667MHz. Zabrać lapsa pod pachę do sklepu i dopasować inną pamięć.

Sprawdzałem nową pamięć na innym sprzęcie, wychodzi na to ze nowy Kingston jest wadliwy fabrycznie. Na Thosibie windows także sie nie odpalił… na kości 1GB Hynix 667Mhz z Toshiby Acerek sie odpala normalnie… minus dla Kingstona…

tak toshiba ma kłopot z modułami kingston 667 sodimm ddr2 - wystarczy naprawić system (R podczas instalacji systemu) i działa ;-). podobnie będzie pewnie z innymi markami, to nie jest wada fabryczna czyli jak zdecydujesz się oddać to po dniach oczekiwania dostaniesz tą samą za pewne. np compaq nie ma problemu z tymi pamięciami.

na samym Kingstonie podczas próby naprawy systemu wyskakuje błąd rodem z Win98 z blue screenem jest napisane mn ze jezeli mam podlaczone nowe uzadzenie to nie dziala ono prawidłowo i należy skontaktować sie z jego dostawca… Wiec już sam nie wiem jak to jest… a na toshibie Windows ładuje sie w nieskończoność…

Nawet jeżeli udałoby się “naprawić” system z tym modułem pamięci to mogą występować błędy systemowe łącznie z “ekranem śmierci” nie zawsze ale będą występować , więc najlepiej wymienić tą pamiątke.

nie występują sprawdzałem ;-).

Okazało sie ze kość była wadliwa. Wymieniłem na sprawnego Kingsotna teraz wszystko gra. Na toshibie także bez problemów Kingston smiga