Laptop Acer E5-571G i5-5200U/8GB/128 GF840M FHD - brak wszystkich sterowników do Windows 10

Kupiłem następującego laptopa

Użyj tych do 8.1/8. Jeśli instalator nie pozwoli ich użyć spróbuj przez tryb zgodności.

 

Aktualizacja BIOS jest jak najbardziej zalecana do wykonania nawet przed pobraniem sterowników a win 10 nie będzie w tym przeszkadzać (przynajmniej nie powinien).

 

Sterowniki zainstaluj w kolejności: chipset, grafika. Reszta to już dowolna kolejność.

 

Do dysku SSD powinieneś pobrać sterownik który wymieniłeś.

Grafikę zawsze warto pobierać tylko z oficjalnej strony producenta GPU (pod 10 są już od jakiegoś czasu), chyba że producent lapka blokuje możliwość instalacji tychże sterowników. Wtedy pozostaje instalka nieaktualnych ze strony producenta laptopa.

Swoją drogą współczuję karty WLAN Atheros:/ W VAIO rodziców jest ten syf i od zawsze sprawiał problemy. Randomowe bsody, gubienie sieci, znajdowanie wszystkich innych poza moją. Co prawda niedawno wydali nowsze stery, ale część problemów nadal pozostała. Karty Intela są o wiele bardziej niezawodne. 

Możesz mieć też problemy ze sterownikami do touchpada. Jeśli twój sterownik z 7/8.1 zachowa wszystkie funkcje, lub Windows Update pociągnie nowy to ok. Na oficjalnej stronie Synapticsa nie ma jeszcze uniwersalnych pod 10.

ja w tej kolejnosci instalowalem:

  1. Intel Chipset

  2. Intel Management Engine Interface - to powinna byc cala aplikacja z uslugami (ok. 95 MB), a nie sciagniete same pliki INF przez Windows Update

  3. SD Card Reader

  4. Intel Rapid Storage Technology - tez cala aplikacja, a nie same pliki INF

  5. Audio

  6. Grafika - u mnie sterowniki od karty graficznej instaluja tez jakies sterowniki od dzwieku (wiec instaluje to po sterownikach Audio)

  7. LAN

  8. obsluga skrotow funkcyjnych (Fn) - zeby wszystkie klawisze skrotow dzialaly to chyba powinno byc to zainstalowane przed sterownikami sieci bezprzewodowych lub innymi wodotryskami

  9. czujnik wstrzasu dysku

  10. czytnik linii papilarnych

  11. Touchpad

  12. Webcam

… inne wodotryski

  1. Wireless Wi-Fi + Bluetooth

Dla tych co mają problem ze sterownikami maści wszelkiej, polecam tę stronę: STEROWNIKI

Wybacz ale zaufam zdrowemu rozsądkowi i temu czego mnie w szkole uczyli, więc nigdy nie skorzystam ze strony innej niż producenta do pobrania sterowników. Chyba że nie będę miał wyjścia.

Właśnie :mrgreen: