Laptop Acer emachines e725 ukryta partycja

Witam,

Posiadam laptopa Acer Emachines e725 i mam na nim ukrytą partycje.

Z tego co wiem na tej ukrytej partycji znajdują się ustawienia fabryczne, próbowałem użyć kombinacji ALT+F10 aby uruchomić ukrytą partycję i zainstalować Vistę lecz laptop nie reaguje. Istnieje możliwość zgrania tych ustawień na DVD albo jakiś inny sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych ?

Proszę o pomoc.

To nie są “ustawienia fabryczne” ale wersja instalacyjna systemu, tzw. partycja recorvery.

Pamiętaj, że w większości przypadków uruchomienie tego przywracania systemu spowoduje bezpowrotną utratę wszystkich Twoich danych z dysku twardego - zawartość dysku będzie taka jak zaraz po zakupie, łącznie z podziałem na partycje.

Co do zgrania tego na płytę DVD - w większości przypadków jest taka możliwość, sprawdź w instrukcji obsługi.

Instrukcję mam bardzo okrojoną , jest w niej tylko opis budowy :?

Jakieś inne propozycje?

Nie wiem, czy w eMachines jest identycznie ale w serii Aspire za pomocą aplikacji eRecovery masz możliwość wypalenia płyt recovery z systemem i ze sterownikami.

Start->Acer->eRecovery

:roll:

Czy recovery disc z takiego samego lapka będzie działał na moim e725?

Jeśli jest to IDENTYCZNY egzemplarz to tak.

:roll:

Jednak nie działa.

Wywala błąd podczas uruchamiania Recovery DVD 2.

Po tej próbie musiałem od nowa zainstalować Win XP i dziwne rzeczy porobiły mi się z partycjami.

nowyobrazmapabitowal.png

Ta partycja “Type 27” to jest partycja Recovery ale dziwnym sposobem jest ona cała zapełniona.

Na partycji C są dziwne pliki i zapełniają prawie całą partycję.

Posiadam cd-key od tej Visty na laptopie, mógłbym pobrać z internetu taką samą wersje Visty i czy wszystko by działało na tym cd-keyu?

Jeśli to błąd odczytu danych z nośnika to spróbuj zrobić kopię tej płyty na nośniku z przeciwnym znakiem, np. jeśli oryginał wadliwej płyty recovery jest wypalony na DVD-R to zrób jego kopię na DVD+R i spróbuj uruchomić recovery jeszcze raz.

:roll:

To raczej nic nie da, Recovey dvd 1 jest na nośniku z tym samym znakiem co recovery dvd 2.

Recovery DVD 2 jest w idealnym stanie, zero rysek.

Zaczyna mnie “nosić” ta sytuacja.

:evil:

Co Ci szkodzi spróbować. Całkiem niedawno miałem taką sytuację, że recovery (które sam wypaliłem) nie działało. Pomogło dokładnie to co napisałem. Płytki były nowiutkie i dobrej jakości. Zmiana “polaryzacji” tej problematycznej sztuki pomogła.

:roll:

Wystarczy przegrać tą płytkę czy od nowa wszystko nagrywać?

:evil:

Wystarczy wykonać kopię tej, na której pojawia się błąd odczytu.

:roll:

Jakim darmowym programem mogę skopiować recovery dvd 2?

Ja polecam http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html

Można też użyć darmowego http://www.dobreprogramy.pl/Nero,Progra … 13090.html

:roll:

Przegranie na DVD+R nic nie dało.

Pogrzebałem w partition magic, ukrytą partycję ustawiłem na aktywną i załapało :smiley:

Dziękuję wszystkim za dobre chęci.

Pozdrawiam

temat do zamknięcia