Laptop Acer i niedziałająca klawiatura


(kulka123) #1

Witam. Otóż siedziałem sobie dzisiaj na laptopie i oglądałem film. Skończył się to chciałem wejść na stronkę ale patrze nie da się pisać. No to myśle, wyłączę Go i włączę spowrotem. No nadal nic. Wszedłem na google ze stacjonarnego i znalazłem przycisk który blokuje klawiaturę i odpowiada on literką FN na lapku. Zgadza się jest taki. Żadna kombinacja nie dała efektu, próbowałem z każdym klawiszem. Na dodatek myślę, że to nie jest tego wina bo nie dość, że Żaden przycisk nie działa na klawie to jeszcze myszką stoi w miejscu nieraz przez 20 sek i nic nie da się zrobić. Dodam, że nie było nic wylane na laptopa czy też nie spadł ani nic z tych rzeczy.


(Lewanxd) #2

W BIOSie działa klawiatura?


(SilberPunkt) #3

Jeśli w stacjonarce masz klawiaturę USB to spróbuj ją podłączyć do notebooka i sprawdź czy zadziała.

:roll:


(CzoQś) #4

hehe dobre pytanie na inteligencję :slight_smile:

Klawiatura w lapku podłączona jest za pomocą specjalnej tasiemki wielożyłowej. Często dodatkowo wtyczka tej tasiemki zaklejana jest plasterkiem/kawałkiem taśmy izolacyjnej itp.

Być może wtyczka nie była doś dobrze wpięta i poluzowanie spowodowało że nie łaczy…

Proponuję wyciągnąc delikatnie klawiaturę i poprawić podłączenie taśmy…(wersja bez gwarancji i z chęcią majsterkowania)

Wersja z gwarancją - oddać na gwarancję/serwis :slight_smile:


(Lewanxd) #5

Właśnie tą metodą dedukcji polegającą na wykryciu czy to problem software’owy można wywnioskować kolejne rokowania. Być może jakiś wirus koledze blokuje klawiaturę


(SilberPunkt) #6

Jeśli to problem software’owy to na nic zda się tu gwarancja bo nie obejmuje oprogramowania. Lewanxd dobrze radzi: trzeba najpierw ustalić czy klawiatura działa niezależnie od systemu. można też spróbować odpalić jakiegoś Live_CD Linuxa…

:roll:


(CzoQś) #7

Przyjąłem, że autor tematu jest na tyle inteligentny, że samodzielnie jest w stanie rozpoznac czy klawiatura działa “poza” systemem…

Wersja ze sprawdzeniem w biosie oczywiście jest prawidłowa dla “usterki software” - rozbawił mnie jedynie fakt, że aby wejść do biosu i sprawdzić czy klawiatura działa należy użyć klawiatury by do niego wejść (przeważnie DEL). :smiley: zatem już samo wejście do biosu uznać można za sprawny sprzęt.


(Drobok) #8

A mnie rozbawił fakt, że nie wiesz co to bios :))

//edit, @post niżej

Póki autor nie odpowie na pierwsze pytanie nie ma sensu się rozpisywać, bo to może być praktycznie wszystko (łącząc z przycinaniem kursora).

Btw twoja ostatnia wypowiedź też nie wniosła nic do tematu (jak i tak :P)


(CzoQś) #9

(kulka123) #10

Do biosu nie da rady nawet wejść bo przy stracie też nie działa. Nie wiem w czym problem bo wczoraj znów przez 5 min działała. Mam jakieś 4 przyciski w prawym górnym rogu. Jestem koperta, chyba do hibernacji przycisk i jakaś antena która się cały czas świeci, jak ją wcisnę to myszka się zwiesza na stałe.


(CzoQś) #11

Te dodatkowe przyciski są niezalezne od klawiatury więc będą działać…

Dalej obstawiam, że nie łączy tasiemka łącząca moduł klawiatury z resztą laptopa. Klawiaturę trzeba delikatnie podważyć i sprawdzić jej podłączenie… Oczywiście wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialnośc :slight_smile:


(kulka123) #12

Tzn, chciałem odkręcić całą klawiaturę (Ta śrubki na około)tylko akurat śrubokrętu zabrakło… Rozumiem, że mam to odkręcić i tam sprawdzić? Czy to gdzieś indziej jest?


(CzoQś) #13

Bezpośrednio pod klawiaturą powino być…(przy podnoszeniu jej ostrożnie, aby nie urwac tasiemki - tylko dociśnij wtyczkę i spróbuj włączyc laptopa)

Sposób mocowania klawiatury mocno zależy od konkretnego modelu laptopa - czasem jest wciskana na małe zatrzaski dookoła, czasem może byc na śrubki, a czasem i na to i na to…


(kulka123) #14

Witam, odkręciłem i wszystko było ok więc złożyłem spowrotem, niestety problem znowu wrócił ale w zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie te 2 zawiasy co są po to aby zamykać laptopa. Gdy laptop jest w otwarty w kącie prostym to np. nie da się pisać, ale znowu pochylony to już można. Zależy jakie trafi się “Szczęście” że akurat ustawie w dobrej pozycji. Co może być teraz problemem? Znów coś nie łączy?