Laptop Acer - Problem z dyskami

Witam, posiadam laptop Acer - Aspire 5738G, oraz problem z padającymi dyskami na nim, oryginalny dysk z niego padł około pół roku temu, a wczoraj następny dysk - kupiony nowy na allegro bodajże też padł. Laptop ma 3 lata. Czego to może być problem? Za dużo czasu spędzonego na komputerze? Obecnie po pierwszym dysku oddałem go na ,czyszczenie’’ i od tej chwili się nie grzeje tak bardzo.

3 dni temu wyskoczył komunikat o błędzie dysku i aby nagrać kopię zapasową, ale tego nie zrobiłem. Przywracanie dystemu nie działa, jakiś błąd, więc pewnie padł dysk.

Z góry dzięki za odp, czy to wina komputera czy jego korzystania. Bo jak komputeru to już poczekam trochę na kase i kupię jedynie nowy komputer.

Nie wiem jak katujesz tego lapka myślę o ekstremalnych sytuacjach rzucanie laptopem, używanie na mrozie (uwierz mi widziałem takich debili). W takich sytuacjach ma to wpływ na działanie dysku. Przecież większość dysków ma gwarancję na 2-3lata więc możesz reklamować. Ze sprzętem komputerowym różnie bywa możesz kupić nowy dysk i padnie po tygodniu nie ma zasady.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

  • mrFreeze - za około miesiąc będę mieć nowy komputer, więc laptop będzie mało używany - a wiadomo na gwarancji to będzie z 1,5 mies.

Dysk kupiłeś więc go masz reklamować a nie komputer. Idziesz do sklepu kupujesz nowy dysk jak Ci się spieszy a tamten odsyłasz na gwarancję. Dostajesz nowy z wymiany gwarancyjnej i sprzedajesz ten kupiony z gwarancją producenta powiedzmy 23 miesięcy wiele na tym nie stracisz zależy od dysku. Później i tak będziesz sprzedawać laptopa a bez sprawnego dysku będzie Ci ciężko sprzedać bo każdy będzie miał podejrzenie, że nie tylko dysk uszkodzony.

Wklej screena z zakładki Health programu HDTune.

Zobaczymy co z tym dyskiem.

  • mrFreeze chodziło mi, że komputer kupuje w sierpniu i czy to wina komputera czy jego użytkowania, bo nie wiem czy jest sens jeszcze ładować kasę jeszcze w ten laptop, jak tak dyski padają.

  • Xemidra, HDTunem da radę włączyć jako ISO ? że od razu po włączeniu komputera aby to się włączyło ( nie wiem jak to wytłumaczyć ) , obecnie używam laptop na wersji testowej Ubuntu. Albo jakimś innym programem z tego typu?

http://gsmartcontrol.berlios.de/home/in … /Downloads

Dla Ubuntu

Dysk był odpięty, i dziś założyłem go i chciałem tym programem przetestować, zaczął stukać dziwnie i error z jego uruchomieniem na samym początku… Więc chyba nic się już z nim nie sprawdzi, to wina laptopa to nie jest, że dyski padają?