Laptop Acer - słaby czy wada techniczna?

Pisałem o tym problemie w innym temacie, ale nie sądzę, by zaśmiecanie tamtego było dobrym działaniem. W sumie pisanie kolejnego tematu też też jakieś zaśmiecanie, ale muszę w końcu się upewnić, czy mój laptop jest po prostu słaby czy może jest coś nie pod kątem technicznym.

Sprzęt(Acer 5750G):

Intel i3 2350M

4GB Ram

GeForce GT630M 1GB

Windows 7 64bit

Otóż gryzie mnie, że gra Gothic 3 - większość kojarzy jak jest źle zoptymalizowana - działa mi znacznie, znacznie lepiej na pomad 5-letnim komputerze stacjonarnym, niż na tym laptopie.

Parametry PC’ta:

Core2Quad Q6600 2,4GHz

4GB Ram

GeForce 8800GT 1GB

Rozstrzał jest tak wyraźny, że na PC’cie gram na maksymalnych detalach, i jest bardzo płynna rozgrywka, a laptop nie radzi sobie nawet z płynnym uciągnięciem średnio-wysokich ustawień graficznych.

Czy to naturalne? Jeśli nie, to jak sprawdzić czy to wina hardware’u czy może jakieś problemy robi po prostu Gothic 3?

Wejdź w panel sterowania Nvidii i ustaw żeby gra uruchamiała się z grafiką Nvidii.

Grę odpalaj klikając PPM na skrót -> Uruchom z procesorem graficznym -> Procesor Nvidia o dużej wydajności

Wszystko jest tak ustawione, Gothic 3 działa na grafice dedykowanej, a nie integrze.

PCet jest po prostu mocniejszy :slight_smile:

Pecet jest mocniejszy, to swoją drogą, ale czy próbowałeś wgrać ostatnie patche do Gothica? U mnie, na HD 5670, strasznie się ciął, pojawiały się załamania obrazu i artefakty, dopiero po patchowaniu sytuacja uległa diametralnej poprawie. Szczerze mówiąc, żałuję że w ogóle na nią poświęciłem czas, GI i GNK są znacznie lepsze :stuck_out_tongue:

Czyli rozstrzał między laptopami a PC’tami na prawdę jest tak ogromny?

Tak, patche powgrywane, ale chrzanić G3, chodzi mi głównie o pewność, że to jest 100% mocy tego lapka, i jak widać - niestety jest.

To proste, chyba mało kto wie, że jak już się kupuje coś, co ma kartę graficzną od zielonych, to wybiera się modele z numerami: (xx60, xx80, x60, x80, ewentualnie xx50, x50), chociaż karty Nvidii z numerkami xx50, x50 są to takie, bo ja wiem, modele sugerujące żeby kupić coś od czerwonych ciut mocniejszego od xx50, x50, ale jednocześnie tańszego niż modele xx60, x60.

xx50, x50 - klasa niska do gier

xx60, x60 - klasa średnia do gier

xx80, x80 - klasa sama w sobie do gier

x90 - to dla ludzi z dużym kredytem :lol: