Laptop amilo pa1510.bateria zyje tylko 40 minut

problem jak w tytule. laptopa mam juz 2 lata. cz to normalna kolej rzeczy ze bateria krocej trzyma? jesli tak, to gdzie kupic nowa itd.?

dzieki z gory za odpowiedzi

to normalne w tych tanich amilo, regeneracja na porządne ogniwa lub wymiana.

Sprawdż czy laptop nie ma funkcji kalibracji akumulatora. Czasami to funkcja może przynieść zaskakująco pozytywne efekty. Szukaj w instrukcji obsługi.

karollo85 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

kalibracja niewiele daje przy padających ogniwach, a w przypadku amilo to normalne.

Jeśli jest ta funkcja w tym lapku to nie zaszkodzi jej użyć, to tylko czas kosztuje :wink:

do moderoatora: nie mam polskich znakow na klawiaturze, wiec to czego chcesz jest troche niemolziwe

do pozstalych: dziekuje Wam bardzo! !!

w opcji regional & language options mam tylko english (us). laptop nie byl kupiony w pl.

p.s. czy to takie wazne teraz?

przepraszam, jestem lekko roztrzepany. szukalem instrukcji obslugi, znalazlem tylko wersje elektroniczna w pdf, i niestety nie ma tam opcji ‘kalibracji’:frowning:

czyli pozstaje kupno nowej baterii,tak? moje ostatnie pytanie: to ile takowa kosztuje?

http://allegro.pl/item625943505_org_now … f_vat.html

Dziekuje!!

p.s. wiem ze pytanie o cene mialo bhyc ostatnim ale czy ustawienia opcji ‘power schemes’ w ‘power options’ jest istotne? u mnie jest to ‘portable…’

to są schematy obsługi zarządzania energią ty masz wybrany schemat dla komputera przenośnego.

tak sadzilem. ale czy ktoras z opcji zapewnia dluzsze od opcji ‘portable’ utrzymywanie laptopa przy zyciu po odlaczeniu kabla zasilajacego?

nie ma większego znaczenia, w przypadku gdy lap jest na kablu bateria jest doładowywana.

Dzieki wielkie. juz nie zanudzam. i zycze ostatnich slonecznych minut/godzin majowego weekendu;)

Schemat “komputer przenośny/laptop” jest jak najbardziej odpowiedni dla takiego komputera jak Ty masz.

PS. Klawisz “Shift” też Ci nie działa?

Dzieki:) a widzisz,dziala:)