Laptop + Antena + Tuner TV = Mam, ale TV "nie" mam


(Mazquick Tv) #1

Witam.

Mam sobie lapka Acer Aspire 8930G od wczoraj.

Czytałem że jest w nim Tuner TV (i jak się okazało nawet jest :o).

Mam także antenkę DVB-T (cokolwiek to znaczy...), niestety w instrukcji nic o tym nie napisali...

Podobno aby móc oglądać TV potrzeba mi Media Center, fakt mam, ale żeby móc oglądać muszę mieć do tego internet.

Ale ja bym chciał łapać programy z antenki (nawet te 3 podstawowe...). Czy jest jakiś program do tego oprócz Media Center? :slight_smile:

Z góry dziękuję.


(Cedar) #2

Sam zobacz co to znaczy: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T - czyli jest to tuner cyfrowy i standardowych przekazów analogowych w żaden sposób tym tunerem nie odbierzesz.


(Mazquick Tv) #3

To czym mogę to urządzenie przetestować?

:slight_smile:


(Cedar) #4

Tylko doprowadzając do wejścia antenowego w lapku sygnał cyfrowy w standardzie DVB-T Poczytaj tu: http://www.naziemna.pl/index.php?option ... &Itemid=38 Jeśli wymagania zgadzają się z parametrami technicznymi tunera (sprawdź w dokumentacji) to może będziesz mógł niedługo oglądać na lapku TV.


(Mazquick Tv) #5

Ok dzieki. Widzę, że najbliższy odbiornik jest w Warszawie...

Więc narazie nici z oglądania :slight_smile:


(StG 44) #6

Jaki dokładnie masz ten tuner, bo jeśli hybrydowy (analogowo-cyfrowy) to możesz spokojnie już teraz oglądać telewizję, poza tym anteny do DVB-T i do obiory telewizji analogowej są takie same, ale te wbudowane w tunery mają dosyć słaby zasięg dlatego lepiej podłączyć do tunera zwykłą antenę dachową. W Piotrkowie jeśli nie będzie opóźnień, DVB-T będzie można oglądać od końca marca 2010 (nadajnik w Opocznie). Dziwne, że nie ma w instrukcji jak korzystać tunera TV.


(Cedar) #7

Sturmgewehr 44 , W/g specyfikacji na stronie producenta jest to sam tuner DVB-T, oprogramowania dodatkowego do obsługi Acer nie udostępnia (tylko sterownik) czyli oglądanie tylko za pomocą Media Center lub można próbować jakieś ogólnodostępne oprogramowanie do tunerów TV.


(StG 44) #8

Rzeczywiście na tym lapku jest tuner cyfrowy AverMedia A309, na forum emitela była już o nim dyskusja:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=463 Czyli założyciel wątku musi poczekać z oglądaniem DVB-T do marca 2010, chociaż słyszałem, że ludzie mieszkający trochę na północ od Piotrkowa oglądają DVB-T z nadajnika warszawskiego

http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt ... raszyn.jpg , ale do tego trzeba mieć zewnętrzna antenę np. taką:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm

:arrow: