Laptop + Antena + Tuner TV = Mam, ale TV "nie" mam

Witam.

Mam sobie lapka Acer Aspire 8930G od wczoraj.

Czytałem że jest w nim Tuner TV (i jak się okazało nawet jest :o).

Mam także antenkę DVB-T (cokolwiek to znaczy…), niestety w instrukcji nic o tym nie napisali…

Podobno aby móc oglądać TV potrzeba mi Media Center, fakt mam, ale żeby móc oglądać muszę mieć do tego internet.

Ale ja bym chciał łapać programy z antenki (nawet te 3 podstawowe…). Czy jest jakiś program do tego oprócz Media Center? :slight_smile:

Z góry dziękuję.

Sam zobacz co to znaczy: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T - czyli jest to tuner cyfrowy i standardowych przekazów analogowych w żaden sposób tym tunerem nie odbierzesz.

To czym mogę to urządzenie przetestować?

:slight_smile:

Tylko doprowadzając do wejścia antenowego w lapku sygnał cyfrowy w standardzie DVB-T Poczytaj tu: http://www.naziemna.pl/index.php?option … &Itemid=38 Jeśli wymagania zgadzają się z parametrami technicznymi tunera (sprawdź w dokumentacji) to może będziesz mógł niedługo oglądać na lapku TV.

Ok dzieki. Widzę, że najbliższy odbiornik jest w Warszawie…

Więc narazie nici z oglądania :slight_smile:

Jaki dokładnie masz ten tuner, bo jeśli hybrydowy (analogowo-cyfrowy) to możesz spokojnie już teraz oglądać telewizję, poza tym anteny do DVB-T i do obiory telewizji analogowej są takie same, ale te wbudowane w tunery mają dosyć słaby zasięg dlatego lepiej podłączyć do tunera zwykłą antenę dachową. W Piotrkowie jeśli nie będzie opóźnień, DVB-T będzie można oglądać od końca marca 2010 (nadajnik w Opocznie). Dziwne, że nie ma w instrukcji jak korzystać tunera TV.

Sturmgewehr 44 , W/g specyfikacji na stronie producenta jest to sam tuner DVB-T, oprogramowania dodatkowego do obsługi Acer nie udostępnia (tylko sterownik) czyli oglądanie tylko za pomocą Media Center lub można próbować jakieś ogólnodostępne oprogramowanie do tunerów TV.

Rzeczywiście na tym lapku jest tuner cyfrowy AverMedia A309, na forum emitela była już o nim dyskusja:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=463 Czyli założyciel wątku musi poczekać z oglądaniem DVB-T do marca 2010, chociaż słyszałem, że ludzie mieszkający trochę na północ od Piotrkowa oglądają DVB-T z nadajnika warszawskiego

http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt … raszyn.jpg , ale do tego trzeba mieć zewnętrzna antenę np. taką:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy … _A1911.htm

:arrow: