Laptop Asus A555L problemy z portami USB i siecią WIFI

Witam.

Jakiś czas temu laptop zaciął się podczas grania i tu zaczęły się wszystkie problemy. Ponowne uruchomienie nie dało oczekiwanych skutków i było jeszcze gorzej. System włączał się pół godziny, a jak już się włączył nic nie dało się zrobić.  Dodam również że laptop był oryginalnie z systemem windows 10. Próbowałem kilkukrotnie przywrócić system za pomocą opcji jaką daje nam microsoft. Każda próba kończyła się niepowodzeniem więc przeinstalowałem system na windows 7, ale to również nie dało upragnionych skutków. Laptop na siódemce nie posiadał żadnych sterowników ( nie mogłem połączyć się z internetem nawet za pomocą LAN). Musiałem ściągnąć sterowniki Lan na drugim urządzeniu i nagrać je na płyte. Wtedy jakoś poszło. Znalazłem resztę sterowników w internecie na moim “problemie”. Mimo instalowania ich wszystkich pozostał problem właśnie z portami usb i siecią wifi. Porty usb posiadają zasilanie lecz nie są w stanie czegokolwiek zmusić do prac, mam tu na myśli mysz bezprzewodową i przenośny dysk. Z siecią WIFI jest taki problem, że karta siecii bezprzewodowej istnieje w programie AIDA 64 a w systemie windows 7 juź nie(istnieje tylko karta sieciowa lan mimo iż instalowalem sterowniki do obu). Mój laptop to Asus A555L, windows 7 Professional. Dodaje raport z Aida 64. Z góry uprzedzam że przeszukałem już chyba cały internet i nie spotkałem drugiego takiego przypadku jak mój.

Report1.txt

Nie spotkałeś takiego przypadku, a przypadków jest więcej. Na pewno. Sam miałem laptopa tej marki, a problem ktoś opisywał kilka dni temu na forum, choć tam chodziło o coś innego.

 

To proste - system Windows 7 nie zawiera sterowników do nowszych komponentów zamontowanych w laptopach. Z tego powodu nie działają one wcale lub działają kiepsko po instalacji systemu. Rozwiązaniem może być pobranie sterowników dla nowszych systemów i instalacja tych sterowników, ale - uwaga - w zgodności z systemem Windows 7. Nie musi to pomóc, może się nie udać. W moim przypadku nie szło zainstalować sterowników do bezprzewodowej karty sieciowej, bo były one przeznaczone na system Windows 8. Zainstalowałem je więc w systemie zgodności i instalacja przebiegła pomyślnie. Niestety, sieć nie była stabilna i co chwilę następowało rozłączanie. Czy jest jakieś rozwiązanie? Nie wiem, ja wolałem w takim wypadku zainstalować nowszy system.

Czyli nie ma innej opcji i trzeba wrócić na systemy które mi w ogóle nie odpowiadają… dzięki za szybką odpowiedź. 

Inne opcje może są, ale ja ich nie znam, może ktoś inny Ci pomoże. Zasugerowałem tylko najszybszą i najprostszą opcję.

Witam ponownie :slight_smile: Zainstalowałem na laptopie windows 8.1. Problem z USB zniknął (wszystko działa jak powinno). Został problem z WLAN. Windows 8.1 tak samo jak Windows 7 nie widzi karty sieciowej (Aida 64 ją pokazuje). Znalazłem więc te o to sterowniki https://www.atheros-drivers.com/download-driver-for-Atheros-chipset-with-id-83-and-Windows8-32bit.html 

z tym że nie ma tam instalatora. Moja karta sieciowa to " Atheros AR9565 802.11b/g/n Wireless Network Adapter    PCI"

Pobierz ten ster z linka, rozpakuj go do katalogu na dysku systemowym i instaluj.

 

Edit:

Lub użyj tego:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/WLAN/WLAN_QualcommAtheros_Win81_64_VER1000287.zip

Rozpakuj do katalogu na dysku systemowym i dopiero instaluj.

 

Wszystkie stery:

https://www.asus.com/in/support/Download/3/669/0/1/ECn6gCYqWYCvoHnH/CPUDRIVER_Ix-4xxxxU/41/

Ostatni link na 64 bit. Pierwszy sprawdzalem wczesniej, a drugi nie dziala w ogole instalator

Masz podany ster - użyj tego.