Laptop asus aspire 17 bluetooth paruje urządzenia, ale nie przesyła danych

Witam
Na początku chciałabym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielona w sprawach komputerowych, dlatego bardzo proszę o odpowiedzi dostosowane do mojego poziomu (czyli bardzo prostym językiem). Do wczoraj bluetooth działał bez zarzutu. Dziś chciałam przesłać zdjęcie z laptopa na telefon (samsung galaxy a3) i pokazał mi się komunikat: " Transfer plików bluetooth nie został zakończony. System windows nie może wykonać transferu niektórych plików. Został dostarczony nieprawidłowy argument". Sprawdziłam z innym telefonem - sytuacja taka sama. Wykasowałam oba telefony z urządzeń sparowanych. Laptop widział urządzenia i bez problemu ponownie je sparował. Gdy chcę wysłać plik z telefonu na laptopa, telefon widzi laptopa, ale gdy próbuję coś wysłać pokazuje mi “Błąd wysyłania”. Po naciśnięciu na ikonkę bluetooth na laptopie, klikam “odbierz plik” i pokazuje mi “oczekiwanie na połączenie” i informacja, że rozpoczęcie transferu powinno być widoczne natychmiast po zainicjowaniu połączenia.
Gdy klikam na ikonkę bluetooth na pasku zadań, jedyna niepodświetlona opcja to: “zezwalaj na połączenie urządzenia”. Przypuszczam, że wcześniej było to podświetlone, aczkolwiek nie pamiętam. Bardzo proszę o pomoc.
dane techniczne (nie wiem, co będzie potrzebne)
laptop asus aspire 17 E5-771G-57R6
windows 8.1
procesor x64