Laptop ASUS - błąd w czasie przywracania systemu z partycji recovery

(Encorefire) #1

Witam Wszystkich,

Posiadam system WINDOWS 8.1. Mam następujący problem, od kilku dnie nie mogę przywrócić na nowo systemu opcją USUŃ WSZYSTKIE DANE I PONOWNIE ZAINSTALUJ SYSTEM WINDOWS. Uruchamiam panel boczny i klikam USTAWIENIA ==> ZMIEŃ USTAWIENIA KOMPUTERA ==> AKTUALIZACJE I ODZYSKIWANIE ==> ODZYSKIWANIE ==> USUŃ WSZYSTKIE DANE I PONOWNIE ZAINSTALUJ SYSTEM WINDOWS. Następnie postępuję zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Kilka miesięcy temu tą samą metodą przywróciłem na nowo system bez żadnych problemów. Po ponownym uruchomieniu systemu widnieje napis PRZYGOTOWYWANIE i następnie wyświetla się niebieski ekran. Klikam w opcję ROZWIĄŻ PROBLEMY następnie RESETUJ USTAWIENIA i DALEJ. Pojawia się następujący napis RESETUJ USTAWIENIA DO STANU POCZĄTKOWEGO. NIE MOŻNA ZRESETOWAĆ USTAWIEŃ DO STANU POCZĄTKOWEGO. BRAK WYMAGANEJ PARTYCJI DYSKU. Po uruchomieniu systemu wyskakuje ramka z napisem WYSTĄPIŁ PROBLEM PODCZAS RESETOWANIA USTAWIEŃ. NIE WPROWADZONO ŻADNYCH ZMIAN. Pomocy. Nie wiem co się dzieje. W folderze TEN KOMPUTER i następnie opcja ZARZĄDZAJpost-268541-0-99775300-1420584311_thumb.Proszę o pomoc. Z góry Dziękuję i pozdrawiam :)

(-=RaFaL=-) #2

Nie jestem jakimś super znawcą ale nie robi się tego podczas rozruchu? Tak jak przy formacie?

(Encorefire) #3

Kilka miesięcy temu tą samą metodą przywróciłem na nowo system bez żadnych problemów. Teraz mam powyższy problem.

(Dimatheus) #4

Hej,

A nie kombinował ktoś z partycjami odzyskiwania? Na screenie widoczne jest, że partycje te są wyczyszczone z danych - na wszystkich partycjach odzyskiwania danych brak i mamy 100% wolnego miejsca. Stąd też operacja przywracania nie ma prawa zakończyć się sukcesem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Encorefire) #5

Nic nie kombinowałem z partycjami odzyskiwania. Nie mam pojęcia co może być przyczyną powyższej sytuacji. Kilka miesięcy temu jak chciałem przywrócić system tą samą metodą co powyżej to nie miałem z tym żadnych najmniejszych problemów. Przypomniało mi się, że kilka dni temu zainstalowałem program KASPERSKY RESCUE DISK. W programie EASEUS PARTITION MASTER po kliknięciu na partycję RESTORE o pojemności 20,01 GB są następujące foldery post-268541-0-19245700-1420640430_thumb. Czyli jednak ta partycja nie jest pusta, znajdują się tam rózne pliki. Jest tam nawet plik INSTALL.WIM o pojemności 10,42 GB utworzony pod koniec 2012 roku. Możliwe, że to właśnie jest partycja RECOVERY. Dlaczego tylko system podczas przywracania nie widzi w ogóle tej partycji? Proszę o odpowiedź.  

(Inkoo) #6

Raczej mało prawdopodobne żeby to była wina kaspersk, skoro masz już gparted odflaguj partycje restore żeby niebyła ukryta ,i zapomocą esybcd podłącz

plik wim do rozruchu.    http://www.fixitpc.pl/topic/5841-przypisanie-rozruchu-do-obrazu-wim-na-dysku-twardym/

Może tak zadziała  :?

(Dimatheus) #7

Hej,

A możesz pokazać, jaką zawartość na głównej partycji Restore i w katalogu Kaspersky Rescue Disk pokazuje Easus Partition Master?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Encorefire) #8

Inkoo Twój sposób w pewnym sensie podziałał aż do momentu kiedy wybrałem partycję RECOVERY, zobaczyłem TRWA ŁADOWANIE PLIKÓW (pojawił się u mnie uśmiech) i CZARNY EKRAN. Zero reakcji. Próbowałem kilkakrotnie i ciągle tak samo. Partycja się uszkodziła? Pomocy.

Witam 

Dimatheus to jest zawartość głównej partycji RESTORE  

post-268541-0-22055500-1420742040_thumb.

Tutaj zawartość katalogu KASPERSKY RESCUE DISK   post-268541-0-84256100-1420742180_thumb.

Ściągnąłem program EASEUS PARTITION RECOVERY i w tych ukrytych partycjach są pliki do przewrócenia. może jakieś śmieci, wirusy itd otrzymały dostęp do tych partycji i usunęło ważne pliki bez których teraz nie mogę przywrócić na nowo systemy?

(Dimatheus) #9

Hej,

To jeszcze pokaż, proszę, jaka jest zawartość katalogu RecoveryBoot. Czy nie tworzyłeś przypadkiem płytek z obrazem systemu przy pomocy programu Asus Backtracker?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Encorefire) #10

Witam Dimatheus to jest zawartość folderu RECOVERYBOOT post-268541-0-18343200-1420790625_thumb.

Dimatheus nie używałem programu ASUS BACKTRACKER.

Dimatheus Dziękuję za wspomnienie o programie “Asus Backtracker”. Udało mi się przywrócić system, ale mam kolejny problem. Jak daję opcję uruchom ponownie komputer to za każdym razem się wyłącza zamiast ponownie uruchomić.

(Dimatheus) #11

Hej,

A pojawia się jakiś komunikat w czasie takiego wyłączenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(oggi21) #12

a próbowałeś po prostu ustawić partycje recovery jako aktywną/boot np., przez gpartet