Laptop ASUS - błąd w czasie przywracania systemu z partycji recovery

Witam Wszystkich,

Posiadam system WINDOWS 8.1. Mam następujący problem, od kilku dnie nie mogę przywrócić na nowo systemu opcją USUŃ WSZYSTKIE DANE I PONOWNIE ZAINSTALUJ SYSTEM WINDOWS. Uruchamiam panel boczny i klikam USTAWIENIA ==> ZMIEŃ USTAWIENIA KOMPUTERA ==> AKTUALIZACJE I ODZYSKIWANIE ==> ODZYSKIWANIE ==> USUŃ WSZYSTKIE DANE I PONOWNIE ZAINSTALUJ SYSTEM WINDOWS. Następnie postępuję zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Kilka miesięcy temu tą samą metodą przywróciłem na nowo system bez żadnych problemów. Po ponownym uruchomieniu systemu widnieje napis PRZYGOTOWYWANIE i następnie wyświetla się niebieski ekran. Klikam w opcję ROZWIĄŻ PROBLEMY następnie RESETUJ USTAWIENIA i DALEJ. Pojawia się następujący napis RESETUJ USTAWIENIA DO STANU POCZĄTKOWEGO. NIE MOŻNA ZRESETOWAĆ USTAWIEŃ DO STANU POCZĄTKOWEGO. BRAK WYMAGANEJ PARTYCJI DYSKU. Po uruchomieniu systemu wyskakuje ramka z napisem WYSTĄPIŁ PROBLEM PODCZAS RESETOWANIA USTAWIEŃ. NIE WPROWADZONO ŻADNYCH ZMIAN. Pomocy. Nie wiem co się dzieje. W folderze TEN KOMPUTER i następnie opcja ZARZĄDZAJpost-268541-0-99775300-1420584311_thumb.Proszę o pomoc. Z góry Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Nie jestem jakimś super znawcą ale nie robi się tego podczas rozruchu? Tak jak przy formacie?

Kilka miesięcy temu tą samą metodą przywróciłem na nowo system bez żadnych problemów. Teraz mam powyższy problem.

Hej,

A nie kombinował ktoś z partycjami odzyskiwania? Na screenie widoczne jest, że partycje te są wyczyszczone z danych - na wszystkich partycjach odzyskiwania danych brak i mamy 100% wolnego miejsca. Stąd też operacja przywracania nie ma prawa zakończyć się sukcesem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic nie kombinowałem z partycjami odzyskiwania. Nie mam pojęcia co może być przyczyną powyższej sytuacji. Kilka miesięcy temu jak chciałem przywrócić system tą samą metodą co powyżej to nie miałem z tym żadnych najmniejszych problemów. Przypomniało mi się, że kilka dni temu zainstalowałem program KASPERSKY RESCUE DISK. W programie EASEUS PARTITION MASTER po kliknięciu na partycję RESTORE o pojemności 20,01 GB są następujące foldery post-268541-0-19245700-1420640430_thumb. Czyli jednak ta partycja nie jest pusta, znajdują się tam rózne pliki. Jest tam nawet plik INSTALL.WIM o pojemności 10,42 GB utworzony pod koniec 2012 roku. Możliwe, że to właśnie jest partycja RECOVERY. Dlaczego tylko system podczas przywracania nie widzi w ogóle tej partycji? Proszę o odpowiedź.  

Raczej mało prawdopodobne żeby to była wina kaspersk, skoro masz już gparted odflaguj partycje restore żeby niebyła ukryta ,i zapomocą esybcd podłącz

plik wim do rozruchu.    http://www.fixitpc.pl/topic/5841-przypisanie-rozruchu-do-obrazu-wim-na-dysku-twardym/

Może tak zadziała  :?

Hej,

A możesz pokazać, jaką zawartość na głównej partycji Restore i w katalogu Kaspersky Rescue Disk pokazuje Easus Partition Master?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Inkoo Twój sposób w pewnym sensie podziałał aż do momentu kiedy wybrałem partycję RECOVERY, zobaczyłem TRWA ŁADOWANIE PLIKÓW (pojawił się u mnie uśmiech) i CZARNY EKRAN. Zero reakcji. Próbowałem kilkakrotnie i ciągle tak samo. Partycja się uszkodziła? Pomocy.

Witam 

Dimatheus to jest zawartość głównej partycji RESTORE  

post-268541-0-22055500-1420742040_thumb.

Tutaj zawartość katalogu KASPERSKY RESCUE DISK   post-268541-0-84256100-1420742180_thumb.

Ściągnąłem program EASEUS PARTITION RECOVERY i w tych ukrytych partycjach są pliki do przewrócenia. może jakieś śmieci, wirusy itd otrzymały dostęp do tych partycji i usunęło ważne pliki bez których teraz nie mogę przywrócić na nowo systemy?

Hej,

To jeszcze pokaż, proszę, jaka jest zawartość katalogu RecoveryBoot. Czy nie tworzyłeś przypadkiem płytek z obrazem systemu przy pomocy programu Asus Backtracker?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam Dimatheus to jest zawartość folderu RECOVERYBOOT post-268541-0-18343200-1420790625_thumb.

Dimatheus nie używałem programu ASUS BACKTRACKER.

Dimatheus Dziękuję za wspomnienie o programie “Asus Backtracker”. Udało mi się przywrócić system, ale mam kolejny problem. Jak daję opcję uruchom ponownie komputer to za każdym razem się wyłącza zamiast ponownie uruchomić.

Hej,

A pojawia się jakiś komunikat w czasie takiego wyłączenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

a próbowałeś po prostu ustawić partycje recovery jako aktywną/boot np., przez gpartet