Laptop Asus F3E - problem z grafiką

Witam

W firmie której pracuje jest nowy laptop Asus F3E ma zasadniczo około 2 miesięcy z czego 1 miesiąc przeleżał w sejfie.

Wszystko w nim działało jak należy, do pewnego momentu.

Dzwonią mi z firmy że laptop “krzaczy”. No i faktycznie coś się zepsuło.

Rozdzielczość jest 640x480 z 4 bitową gamą kolorów i nie da się tego zmienić…

Próbowałem instalować sterowniki oryginalne z płyty, sterowniki najnowsze ze strony producenta, niestety ciągle z takim samym efektem.

W końcu postanowiłem przeinstalować system. Wszystko ładnie pracuje jest lepsza grafika w instalatorze i na początku świeżo po instalacji systemu. Można ustawić rozdzielczość 1024x768. Jednak jak spróbuje zainstalować jakiekolwiek sterowniki do grafiki, niezależnie czy oryginalne czy z netu to grafika się sypie i znowu jest na stałe 640x480…

Dodam tylko że po 1 instalacji na samym początku stery do grafy były z płytki dołączonej do lapa. I działało dobrze. Czy to może oznaczać że uszkodziła się karta grafiki?

Co mam w takim wypadku zrobić?

Proszę o szybką poradę, co mogę jeszcze zrobić…

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Skoro działa Ci grafika ze sterownikami producenta tuż po instalacji to po co koniecznie chcesz sobie szkodzić? Zostaw jak jest

chyba źle się wyraziłem…teraz laptop a raczej grafika działa na sterownikach z systemu. Ale jakoś tej grafiki pozostawia wiele do życzenia. Okna tną się przy przeciąganiu. No i teraz niezależnie od tego jakie sterowniki zainstaluje to grafika siada…

macie jakieś rady, można to jakoś przetestować?

Czy instalujesz najpierw sterowniki od chipsetu płyty głównej, a następnie do grafiki?

Może przywróć ustawienia domyślne w biosie?

Wszystkie sterowniki

już znalazłem rozwiązanie :d

http://www.forum.tweaks.pl/Problem-z-ka … ntry109838

dzięki za pomoc

Pozdrawiam