Laptop Asus, instalacja systemu XP

Witam, nie mogę zainstalować na nowo systemu na starym laptopie, wkładałem płytkę recowery lecz musiała być uszkodzona ponieważ Recowery stanęło i pokazał jakiś błąd, miałem na dysku obraz ISO tej płytki wypaliłem i też nie może ruszyć tym razem mam info:

Reboot and select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Pożyczyłem nawet płytkę z systemem i też nie odpala

Fotka z Asusa

http://img546.imageshack.us/img546/8931 … 183134.jpg

Robię tak jak w podanej informacji i dalej wyskakuje to info, proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Albo płyta którą wypaliłeś nie jest bootowalna albo w BIOSie, na liście bootowania, masz ustawiony jako pierwszy dysk twardy.

Ustaw aby laptop najpier startował z napędu CD/DVD. Powinno zadziałać.

Jednak chyba napęd jest uwalony, chciałem też z pendrive ale niestety też nie wystartował choć w bocie widać pendrive, niestety nie startuje.

Spróbuj wywołać Boot Device Menu (w laptopach Asus służy do tego klawisz ESC lub F8, źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Boot_Device_Menu).

Spróbuj załatwić zewnętrzny napęd na USB (coś takiego: http://merlin.pl/Naped-zewnetrzny-DVD-R … 08092.html) i spróbować uruchomić komputer z płyty w tym napędzie.

Jeżeli powyższe zawiedzie - to prawdopodobnie wina płyty, wtedy zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/52-wytwarza … h-windows/

Co do napędu - poszukaj na allegro, albo zanieś laptopa do serwisu, takie coś można wymienić od ręki.

Jakimś dziwnym sposobem napęd zaczął kręcić, ledwie zipał ale zaczął wczytywać płyte, stawianie systemu trwało wieczność ale się udało, następny problem to taki że zniknął dysk D, dziwna sprawa.

A płytka na pewno jest botowalna

botni.png

Dodane 06.10.2012 (So) 11:07

Błąd z mojej strony, nie mam partycji D, w zarządzaniu dyskami wygląda to tak

dyskin.png

Użyj programu do zarządzania dyskami i utwórz nową partycję z tego wolnego miejsca (39,08 GB). Wtedy będziesz miał C i D.

Programy do zarządzania dyskami, np. Gparted http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html i instrukcja jak używa się programu http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta … 11279.html albo EASEUS Partition Master 9.1.1 Home Edition http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Zrobiłem to z poziomu XP, w zarządzaniu dyskami, temat uważam za zamknięty, dzięki za podpowiedzi.