Laptop Asus K52JT -Duże obciążenie dysku twardego


(Adriansek4) #1

Witajcie

 

Posiadam laptopa z 2011 Asus K52JT, laptop świetnie się sprawuje tylko niestety z niewiadomych przyczyn(przynajmniej ja nie znam), zaczął się dysk fatalnie zachowywać, ma dość duże skoki zużycie praktycznie często ma 99% zużycia, task mnager sprawdzam, niestety to powoduje ciągłe ściny, często wywala wszystko i komputer ma wielki "lag", wszystko znika cały pulpit i po gdzięś minucie wraca wszystko i jest ok, ale co jakiś czas łapie masakryczne ściny, pracuje pod kontrolą Windows 8 64 bit(wcześniej windows 7 64bit), na win 7 było identycznie. Komupter używam głownie do tworzenia grafiki i innych pierdół,i czasem zagram w nfs world itp, ale te lagi zaczynają dobijać, w komputerze nie mam żądnego programu który bo to powodowa, przynajmniej task manager pokazuje tak. Od pół roku zacząłem sie zastanawiać, co może być przyczyną, no chyba, że to już dysk szlak trafia. Defragmentacja była już robiona kilkukrotnie, formatowane itp. Teraz dane to w kompie mam jakieś 5% fragmentacji.


(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.


(Adriansek4) #3

Proszę bardzo, screen: http://s28.postimg.org/p970sgj8d/Screenshot_9.png


(falcon89) #4

Dysk jest w złym stanie, 16 relokowanych sektorów (każda wartość powyżej zera źle świadczy o stanie dysku), w dodatku 308 niestabilnych sektorów.

 

Niezwłocznie wykonaj kopię plików, dysk kwalifikuje się do wymiany.

 

Kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system.


(Adriansek4) #5

Tak myślałem, dzięki za pomoc, czas szukać nowego dysku.