Laptop asus K73SV - problem z geforce pod vistą

Witam…

Mam taki problem z moim laptopem, mianowicie po zainstalowaniu Visty, i próbie instalowania sterowników dla geforce gt540m, sterowniki się instalują znajduje kartę, ale po chwili vista wywala błąd niezgodności sprzętu i wyłącza kartę i klops,niby geforce zainstalowany ale system nie chce załadować jego sterowników, przy każdej próbie wyłącza kartę jako niezgodną, co zrobić by to zadziałało??

Czy można w ogóle wyłączyć podstawową kartę w tym laptopie i korzystać z samego ge force??

Hym… nie jestem wróżką, więc bez podania firmy i modelu laptopa nikt nie będzie Ci w stanie pomóc.

przecież nazwa i model jest w tytule, ale powtórze Asus K73SV

Wybacz, nie zauważyłem przez swoje roztargnienie. Masz Vistę 32bit, czy 64bit? Producent oficjalnie dostarcza sterowniki tylko dla preinstalowanego systemu Windows 7 64bit. Próbowałeś instalować właśnie te ze strony producenta, czy ze strony NV ściągnięte? Z doświadczenia wiem, że sterowniki wydawane oficjalnie przez NV, nie muszą wcale działać. Ogólnie, to widzę problemy, i nie wiem, czemu instalujesz Viste, zamiast zostać przy Windows 7…

A co do wyłączenia grafiki Intela- powinna w biosie być opcja :stuck_out_tongue: Ale prawdę mówiąc- nie ma to sensu. Technologia Optimus, to bardzo fajna sprawa jest, która nie przeszkadza w użytkowaniu komputera.

Witam mam Vistę 64bit, dlaczego mam ją a nie 7, gdyż jakoś na tym laptopie 7 nie działał za dobrze, mulił strasznie i zzużywał bardzo dużo procesora :confused: dlatego przesiadłem się na Vistę, która na tym sprzęcie o niebo lepiej działa, tylko problem z tym geforcem, a battlefield 3 czeka :slight_smile:

No cóż. Wystarczyło usunąć cały crapware od Asusa :stuck_out_tongue: a przynajmniej wyłączyć. I zaczął by system znacznie lepiej działać. Ponawiam pytanie: skąd wziąłeś sterowniki do grafiki?

Próbowałem te ze strony nvidii i ze strony producenta, ze strony nvidii w ogóle nie startowały bo niezgodność systemu, a ze strony producenta poszły ale wyłącza kartę i jest zółty trójkącik :confused:

No i niestety. Tego się obawiam, nie przeskoczysz… Po prostu producent (mam na myśli Asus’a) nie przewidział sterowników pod Viste, i jak widać, nic z tym nie zrobisz. Obawiam się, że jedynym rozwiązaniem jest powrót do Windows 7, pousuwanie zbędnego oprogramowania, i ogólne czyszczenie systemu. Ew, zainstalowanie systemu z płyty (najlepiej pożyczonej od kogoś), i instalacja go z użyciem klucza, który masz na naklejce licencyjnej. Będzie to prawdopodobnie wymagać aktywacji systemu przez telefon, ale będziesz miał czysty, nie zagracony system. Tylko pamiętaj wcześniej pościągać sterowniki wszystkie, i wgrać je na pendriva jakiegoś, jeśli wybierzesz właśnie tą metodę.

hej dzięki za pomoc, tak też przypuszczałem, że nic się nie da z tym zrobić, w sobote reinstall :confused:

dziękuję za pomoc