Laptop Asus N70S...początek końca?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem Asus N70S. Problem polega na tym, że zawiesza się co jakiś czas na kilka minut. A wygląda to tak: Odpala się normalnie (W10), ale po jakimś czasie ekran zastyga, mogę ruszać kursorem, jednak ikonki na niego nie reagują. Gdy się zawiesi w czasie rozmowy przez skypea, o dziwo można dalej rozmawiać ale wideo zastyga. Gdy w czasie zawieszenia kliknę kursorem np. w ikonę innej strony, to po odwieszeniu zmienia na nią (tak jakby zapamiętał że klikałem). Odwieszenie jest poprzedzone mieleniem dysku. Temperatury GPU 60, HD0 36, TEMP1 53, CORE 0 41, CORE 1 42   Gdy zawiesi się w czasie oglądania YT to słychać głos, obraz zastyga, a po odpuszczeniu obraz leci od momentu zawieszenia w przyspieszonym tempie do momentu aktualnego!

Nie jestem jakimś fachowcem od kompa i nie mam pojęcia co mu może dolegać.

Laptop ma już 7 lat, był czyszczony i to wszystko. 

Jakieś rady?  Dzięki z góry!

Wojtek.

Na początek sprawdzimy dysk-Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

O to chodziło?

 

Beztytułu.jpg

Nic nie widać

Screeny wrzuć na zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link 

sorki, juz widać

Rzut1.jpg

nadal nie. błąd serwera 404

jak wklejam to widać że jest, ale nie można otworzyć na forum

http://img24.otofotki.pl/bx822_Rzut1.jpg.html

Niestety dysk do wymiany- 05,C5,C6,zgraj pilnie ważne dane z tego dysku

Dzięki. Dobrze, że teraz wiem co mu dolega. Na szczęście nic ważnego na nim nie mam. Da się w domu dysk samodzielnie wymienić? Czy lepiej dać do serwisu?

Dzięki jeszcze raz.