Laptop Asus, potrzebna pomoc

Witam, Problem dotyczy laptopa Ausus K52J . Mianowicie dziś rano jeszcze funkcjonował, najpierw padl port usb (myszka przestała działać) zaczął sie zawieszac, nie chciał łączyc sie z netem. Po ponownym uruchomieniu widze tylko logo “Asus” i po chwili staje się on ciemny. Nic nie widac. Doszedłem do wniosku ze system padoch. Wkładam płyte z win7 naciskam klawisz…trwa wczytywanie plików, po czym znów staje się ciemny, ale widac sam kursor…co zrobic? Jakieś pomysły?

Serwis. Sprawia wrażenie klasycznej awarii płyty głównej.

załadował sie juz instalator po kilkudziesieciu próbach :slight_smile:

teraz “instalator rozpoczyna prace” od kilku godzin… :wink:

nadal płyta główna?

A możesz wejść do BIOS’u?!?

Miałem podobny problem w Lenovo - też myślałem, że płyta główna - okazało się w serwisie, że HDD padł - jak masz możliwość spróbuj najpierw podmienić dysk twardy.

Ja bym proponował inną metodę, załaduj system z jakiegoś liveCD i spróbuj użyć narzędzia HD Tune, zrób pełny skan dysku, bo faktycznie to może być awaria dysku

D3L3T3 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nadal bym obstawiał, zwłaszcza Asus+awaria USB. Czasem jeszcze podobna anomalia może wystąpić jak Asus Live Update pogmatwa coś z aktualizacją Biosu. HDD raczej skutkuje komunikatami w stylu “No boot device”.