Laptop Asus, potrzebna pomoc

(P Mariusz Porebski) #1

Witam, Problem dotyczy laptopa Ausus K52J . Mianowicie dziś rano jeszcze funkcjonował, najpierw padl port usb (myszka przestała działać) zaczął sie zawieszac, nie chciał łączyc sie z netem. Po ponownym uruchomieniu widze tylko logo "Asus" i po chwili staje się on ciemny. Nic nie widac. Doszedłem do wniosku ze system padoch. Wkładam płyte z win7 naciskam klawisz...trwa wczytywanie plików, po czym znów staje się ciemny, ale widac sam kursor...co zrobic? Jakieś pomysły?

(Fanboj O) #2

Serwis. Sprawia wrażenie klasycznej awarii płyty głównej.

(P Mariusz Porebski) #3

załadował sie juz instalator po kilkudziesieciu próbach :slight_smile:

teraz "instalator rozpoczyna prace" od kilku godzin... :wink:

nadal płyta główna?

(Dreaper) #4

A możesz wejść do BIOS'u?!?

(Piektor) #5

Miałem podobny problem w Lenovo - też myślałem, że płyta główna - okazało się w serwisie, że HDD padł - jak masz możliwość spróbuj najpierw podmienić dysk twardy.

(Zeus__) #6

Ja bym proponował inną metodę, załaduj system z jakiegoś liveCD i spróbuj użyć narzędzia HD Tune, zrób pełny skan dysku, bo faktycznie to może być awaria dysku

(Agatonster) #7

D3L3T3 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Fanboj O) #8

Nadal bym obstawiał, zwłaszcza Asus+awaria USB. Czasem jeszcze podobna anomalia może wystąpić jak Asus Live Update pogmatwa coś z aktualizacją Biosu. HDD raczej skutkuje komunikatami w stylu "No boot device".