Laptop Asus - problem, przegrzewanie

Witam, jestem posiadaczem laptopa o konfiguracji:

Klik!

Niestety, ostatnio zaobserwowałem problem z przegrzewaniem się proca. Grywam trochę, w GTA 4 procesor osiąga temperaturę ponad 80 stopni. To chyba zły objaw.

I teraz pytanie - w jaki sposób mogę temu zapobiec? Lapek ma rok z hakiem, nie był jeszcze czyszczony. Jakaś instrukcja, jak to zrobić?

Procesory mobilne pod obciążeniem z takimi temperaturami pracują :stuck_out_tongue: i jest to naturalne zwawisko…Mój i5 480M osiaga przy steresie nawt 72 stopnie a gdy sobie śmigam po necie 35 stopni czyli chłodniutko :smiley: Pozdrawiam laptopy nie są do gier tylko do pracy lecz można śie chwilke pobawić:)

No widzisz, 72 stopnie, a u mnie ponad 80 czasem nawet się zdarza. Podczas surfowania w necie 50-60 stopni, co też mnie poważnie niepokoi. W sumie to gdyby się przegrzewał to BIOS odcina zasilanie, prawda?

Ja nie gram jakoś przesadnie często, ale naszło mnie na GTA 4, lapka używam przede wszystkim do pracy :slight_smile:

Przeczyść z kurzy (od środka), oraz zmniejsz detale / zasięg widzenia / rozdzielczość :slight_smile:

a jakim programem sprawdzasz temperature?

Wysokie temperatury w laptopach podczas grania to jedno ale nie czyszczenie sprzętu przez rok to zwyczajne niedbalstwo.

Przeczyść go chociaż sprężonym powietrzem.

Jak wiadomo laptop to spakowany stacjonarny pecet tak więc nie ma co się dziwić, tym bardziej że jest tam niezbyt dobry przepływ powietrza. Ja na BOX`owym chłodzeniu miałem temp 65-70 stopni i to w komputerze stacjonarnym także nie masz sie czym martwić (tym bardziej, że męczysz go GTA IV :D) , jakby temp. przekraczała 100% to już jest ryzyko i lepiej oddać go na gwarancję (jak to jest możliwe) i oczywiście jak tutaj poprzednicy pisali radzę Ci byś sobie dobrze oczyścił go z kurzu bo to jest wzrost temp rzędu 5 nawet 10 stopni.

Jak nie był czyszczony to wiadomo co trzeba zrobić :wink:

W laptopach dużo daje zmiana pasty na CLP/CLU

http://www.cooling.pl/advanced_search_r … ry&x=0&y=0

nawet 20 st w dół, sam w laptopie używam i temp mi spadły o 10 st.

Jak obawiasz się że Coollaboratory przewodzi prąd to MX-2, fabryczna pasta zwykle jest już sucha przed zakupem laptopa :wink:

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-mx … 50639.html

Podstawka chłodząca, ale rewelacji się nie spodziewaj, ten model laptopa ma za mało otworów wentylacyjnych na spodzie żeby podstawka radykalnie zmieniła temperatury

http://www.cooling.pl/silentiumpc-hiber … 53381.html

Mierzę programem CoreTemp.

Właśnie przeglądam sobie www, na Core0 mam 50, a na Core1 46 stopni. To jest według mnie za dużo, bo nie ma stresu.

Mówicie żeby przedmuchać go sprężonym powietrzem i powinno pomóc?

Dziwi mnie, że temperatura koło 80 stopni przy graniu jest normalna.

Temperatury które podajesz wyżej przy normalnej pracy są normalne. Temperatura 80 stopniu w stresie też nie wygląda na nic nadzwyczajnego.

Przeczyszczenie sprężonym powietrzem powinno obniżyć temperatury o kilka stopni ale cudów się nie spodziewaj.

jaki jest dobry program do mierzenia temperatury.

z gory dziekuje.

Np. HWMonitor

Witam, ja tak samo jak i moj poprzednik mam pewien problem, ale co najlepsze u kolegi pracy przy gta powodowala temperature rzedu 80 stopni , to u mnie jest tak : gdy go wlaczam i ogolnie sprawdzam www itp to lapek ma temp w granicach do 80 przy uzyciu procka do 20% a gdy juz wlacze jakas gre badz np skype to siega do 110 stopni , przy grze mi sie czesto wylaczal wiec przestalem grac ale wlasnie przed chwila rozmawialem na skype i wlaczylem HWmonitor i mi pokazalo ze laptop ma temp 111 stopni, i co najgorsze nawet jak juz wylacze gre czy tam cos, to ta temp trzyma sie i opada bardzo powoli :X Lapka mam od roku byl regularnie krecony na jednej z gier MMORPG, i teraz gdy nadzedl kryzys zastanawiam sie co ja mam z nim zrobic, moglby mi ktos dac jakas rade? i czym moze to byc spowodowana taka wysoka temp bo u mnie to juz serio hot, awaria jakiegos wentylatorka? Dziekuje z gory za pomoc i wskazowki i przepraszam za literowki ale posiadam niemieckiego lapka i nie mam naszych pieknych polskich literek :slight_smile:

W twoim przypadku laptopa trzeba porządnie przeczyścić oraz wymienić “pastę” na procesorze i karcie graficznej. Jeśli laptop jest na gwarancji oddaj go do serwisu, chyba że chcesz się wszystkim zająć osobiście - o ile masz pojęcie co i jak trzeba zrobić.

Możesz doprecyzować, podkręcałeś laptopa? Jeśli tak nie dziw się że sprzęt osiąga takie temperatury.

A to akurat nie ma znaczenia, dodajesz polski układ klawiatury i po sprawie:

polski-uklad-klawiatury-anglojezycznym-windows-t123847.html

Dzieki, oddam go na serwis nie mam inne go wyjscia, krecony w sensie ze chodzil praktycznie 24/7 przez rok na 100% :stuck_out_tongue: Wiec teraz sie nie dziwie ze jakas pasta mogla sie przypiec hyhy :slight_smile: dzieki zaraz sobie przyinstaluje polskie literki hehe pozdrawiam