Laptop ASUS się wyłączył i nie chciał się włączyć. Aktualizacja Windows 10

Dobry wieczór.Posiadam laptop ASUS. Przed chwilą laptop w trakcie użytkowania po prostu wyłączył się i nie reagował. Mając wpiętą ładowarkę nie świeciła się dioda podłączenia ładowarki. Po naciśnięciu dłużej przycisku włączenia (normalnie nie trzeba trzymać długo tego przycisku, wystarczy nacisnąć) włączył się i znowu wyłączył. Znowu nie reagował. Ponownie udało mi się go włączyć i od razu ruszyła instalacja aktualizacji systemu Windows 10. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi? Gdy laptop się włączył i chciałem odpalić HW Monitor laptop się zwiesił i znowu nie reagował. Podpiąłem myszkę laserową, ale nie było widać standardowego czerwonego światła spod myszki. Wyłączyłem laptopa i włączyłem ponownie. Odpaliłem Mozillę, jakieś przykładowe strony i znowu laptop się przyciął, ale utrzymał działanie. Dodam, że ten laptop nigdy nie upadł, nie ma uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby powodować takie dziwne zachowania. Wydaje mi się, że ma to związek z tą aktualizacją. Pierwszy raz w historii przytrafiła mi się taka dziwna rzecz. Miał ktoś podobnie? Wie ktoś o co może chodzić?

Wymień zasilacz. To podstawa. Kondensatory na tych “nierozbieralnych” sztukach siadają i nic nie pomoże.
EDIT: Usterka nie ma żadnego wpływu względem aktualizacji systemu.

W moim asusie po aktualizacji musiałem przeinstalowywać wszystkie sterowniki od portów usb. Objawy były podobne jak w Twoim przypadku. Zanim cokolwiek ruszyło musiałem uzbroić się w cierpliwość. Ale poszło i po reinstalacji wszystko działa ok. Dodam że inni użytkownicy mają problemy np. z siecią itd.

W jaki sposób to może być wina zasilacza skoro normalnie teraz działa? Możesz mi to wytłumaczyć?
No ja chcę wrócić do pierwszej wersji Win 10 bez żadnych aktualizacji i wyłączyć automatyczne aktualizacje.
To nie pierwszy raz, kiedy czytam, że aktualizacje prowadzą do poważnych usterek. Nawet widziałem, że w różnych opisach problemów było właśnie to, że laptop się nie włącza i sugestia reinstalacji systemu z nośnika.