Laptop ASUS TUF GAMING wysokie temperatury

Witam posiadam laptop Asus Tuf Gaming FX505GE-AL388, od około miesiąca. Problem polega na tym że temperatury przekraczają 90 stopni w csgo w GTA V około 88 stopni na procesorze czy to są normalne temperatury jak na laptopa?
W załączniku screen po 15-minutowej grze w GTA VHWMonitor.txt (37,1 KB)

Normalne pod warunkiem, że potwierdzisz jego użytkowanie na płasko na blacie lub jeszcze gorzej jak na jakimś materiale typu koc, kołdra itp.
Laptop jak nie ma możliwości pobrania powietrza z otoczenia to samymi wentylatorkami próbując wypchnąć wrzące powietrze nie ma szans na sukces.

Tzn, lezy normalnie na biurku polozony. Czyli trzebaby cos podlozyc pod niego?

Możesz podłożyć na przykład gumki od ołówka tak by był lekko uniesiony na przykład 5mm. Możesz też zainwestować w podkładkę chłodzącą co na pewno przy tym laptopie sprawdzi się latem. Mam laptopa z tej samej serii (TUF) kupionego w sierpniu więc wiem co mówię.
Gdy włączasz grę możesz kombinacją klawiszy FN+F5 sterować szybkością wentylatorów.

No, wg mnie zdecydowanie. Co prawda pewnie nie będzie tak, że na stałe Ci obniży temperatury -10 stopni, ale powinien dużo dłużej potrzebować by zacząć się gotować.
Metody są różne, 2 książki po lewej i prawej krawędzi, jedna książka z tyłu pod ekranem, lub po ludzku podstawka.

A nie ma jakiegos programu gdzie wlasnie na tym laptopie bede w stanie sterowac obrotami wentylatorów?

A nie ma jakiegos programu gdzie wlasnie na tym laptopie bede w stanie sterowac obrotami wentylatorów? Bo szukalem i nic nie znalazlem,

GeForce Experience nie ma?

Nie…

Jeżeli kupiłeś laptopa razem z zainstalowanym systemem to powinieneś mieć fabrycznie zainstalowany Asus Armoury Crate. Nie zawsze można w zależności od wersji laptopa sterować nim obrotami wentylatora. Natomiast możesz tam poustawiać profile jak wentylatory mają pracować w zależności od aktualnego środowiska. To znaczy czy pracujesz na Windowsie, czy grasz w grę. Z reguły są ustawione tam trzy profile: cichy/zbalansowany/turbo. Ten ostatni używasz do gier właśnie. Między tymi profilami przełączasz się klawiszami FN+F5.

Wiem ze mozna FN+F5 ale szukam alternatywy czy jakis program moze ustawic krzywe wentylatorów np albo czy w biosie mozna tym zarzdac//

Po co ci alternatywa skoro asus armoury crate jest właśnie specjalnie dedykowane dla twojego laptopa?

A mogłbyś podesłać linka do owej aplikacji bo znaleźć nie moge

Najpierw zapoznaj się z tym:
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1037690/

Potem pobierz odpowiednią wersję stąd. Wybierając dokładny model swojego laptopa:

Albo jestem ślepy albo ten laptop nie posiada tego oprogramowania do pobrania

W sklepie Microsoftu jest dostępna ta aplikacja. Asus od jakiegoś czasu wszystko tam przerzuca:

Taka właśnie aplikacja zainstalowała mi się do mojej mobo Tuf Gaming.

NoteBook FanControl

Faktycznie. Też nie widzę na stronie Asusa wersji armoury crate dla twojego laptopa. :confused:

Własnie a w aplikacji owej mam tylko to

Masz tam takie coś jak “scenario profiles” tam zmienisz zapewne profile ale nie wiem czy będziesz mógł je edytować wedle własnego uznania. Musisz to sam sprawdzić.