Laptop Asus, Vista i brak internetu


(Spike Spiegel) #1

Witam

Wczoraj próbowałem w domu uruchomić Neostradę w laptopie siostry (Asus X50GL, Vista Home Premium) wykorzystując w tym celu wbudowany modem i złącze RJ-11, niestety bez powodzenia. Wyświetlał się komunikat mniej więcej tej treści:

Przy tworzeniu połaczenia korzystałem z kreatora i miałem do wyboru trzy opcje:

> utwórz połączenie bezprzewodowe

> utwórz połączenie szerokopasmowe DSL (PPPoE) lub kablowe

> utwórz połączenie telefoniczne

Wybrałem 2 wariant pomijając fakt, iż Neostrada to ADSL a nie DSL a gdy się nie powiodło próbowałem za pomocą opcji 3. Bezskutecznie. Jak później sprawdziłem Neostrada obsługuje Encapsulation: PPPoA a nie PPPoE (tak jak Netia). Doszedłem do wniosku, że się nie da w ten sposób i usunąłem utworzone połączenia. Może macie jakieś sugestie jak to zrobić bez wykorzystywania Modemu Speedtouch 330 i całego tego softwareowego chłamu udostępnianego na CD przez Telekomunikację Polską S.A.? Ale dobra mniejsza z tym. Ważniejsze jest to iż:

V

V

V

Moja siostra wcześniej już miała skonfigurowane w pełni działające połączenie lokalne, które wykorzystywała w akademiku 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet czy jakoś tak. Dzisiaj pojechała do akademika i stwierdziła że nie ma internetu. Nie grzebałem w konfiguracji tego połączenia więc co może być przyczyną? Czyżbym uruchomił modem dezaktywując kartę sieciową? Nie wiem jak to jest w laptopach rozwiązane, a Vista to dla mnie pełna egzotyka, nie wiem gdzie co jest przyzwyczajony jestem raczej do XP. Teraz siostra posądza mnie o jawny sabotaż. Przepiękną już świąteczną wiązankę dostałem dziś przez telefon. Mam 5 dni na rozwiązanie tego problemu. W piątek powrót siostry i będzie sąd ostateczny. Proszę więc pilnie o pomoc. Moje życie tkwi w waszych rękach, tzn. głowach :lol:


(pysiu) #2

Logiczne że się nie udało bo ten wbudowany modem nie jest do neostrady :slight_smile: tylko zewnętrzny specjalnie pod tę usługe :slight_smile:

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem ... trada.aspx Jak podlączyc neostrade pod Windows Vista poradnik :slight_smile:


(fiesta) #3

To jest modem analogowy działający na telefonicznym numerze dostępowym, gdzie płaci się za każdy impulsik i przy tragicznej prędkości połączenia.

Chcący mieć NEO na tym lapku musiał byś skorzystać z Modemu podpinanego pod USB, bądź z routera z modemem podpiętego do złącza RJ45, ewentualnie w domu musiał byś stworzyć bezprzewodową sieć WIFI udostępniającą NEO.