Laptop Asus X71V, czy temperatury są w normie?

Witam, od paru dni laptop mi się wyłączał przy niewielkim obciążeniu. Przeczyściłem chłodzenie, nałożyłem pastę i teraz wygląda to tak:  

 

4995903500_1399924105_thumb.jpg

 

Dodam że screen został zrobiony przy obiążeniu programem OCCT po 10minutach.

 

Pozdrawiam

Jeśli pod obciążeniem jest tyle, to OK.

 

Ważne, aby lap się nie wyłączał i pracował stabilnie - ale czym niżej z temperaturami tym lepiej.

 

Daj jeszcze screen z Core Temp na luzie i pod obciążeniem.

Tak screen został zrobiony przy włączonym OCCT i po 10 minutach uzyskałem takie temperatury, a po godzinie pracy OCCT pokazywał 77stopni :-(.

 

JNJN chodzi ci o screen z programu Core Temp? Jeśli tak to sorki ale jeszcze go nie używałem :-(.

 

Dodam jeszcze że czekam na nową pastę termoprzewodzącą MX2 :slight_smile:

 

To OK jak na laptopa, daj jeszcze te screeny z CT. Core Temp porządny i w miarę wiarygodny program.

 

Do dokładnych pomiarów niestety trzeba użyć termometru i pomiar wykonać bezpośrednio na podzespołach.

Właśnie zainstalowałem program Core Temp 0.99.8

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak go uruchomić aby obciążyć laptopa?

Zostaw CT uruchomionego w pasku lub w tle,włącz OCCT na 10 minut i CT sam zapisze max temperatury i screen z tego wklej.

On służy tylko do monitorowania temp., do obciążania jest np. Prime95, orthos.

Właśnie to robię i za parę min wrzucę screen :slight_smile:

W/g mnie OK.

 

Karta grafiki - masz max w/g programu 58 stopni, więc super temperatura.

 

A jak jest faktycznie napisałem - pomiar bezpośrednio na podzespołach.

Dzięki, chciałbym zapytać jeszcze bo moje chłodzenie wygląda tak:

Thermopad lepiej nie dotykać, ważna jest jego grubość jak i jakość.

 

Edit:

 

Ewentualnie jak jest minimalna szczelina między chłodzeniem, a GPU/chipem można zastosować pastę.

Dzięki a co się znajdowało na procesorze przed ściągnięciem radiatora? Bo na pastę to to mi nie wygląda.

Chyba pasta, ale wygrzana i jak kamień.

Rozumiem czyli musiałbym ten cały kwadrat szary zdrapać tak aby była tylko sama blaszka miedziana?

Można cały wyczyścić lub tylko tyle ile potrzeba  - czyli środek.