Laptop ASUS zacina się bardzo często

Witam!

Jestem nowy na tym forum, więc proszę o przeniesienie tematu jeżeli napisałem go w złym dziale.

Otóż zacina mi się laptop ASUS z Windows 7 Home Premium.

Zakupiłem laptopa 3-4 lata temu. Na początku chodził bardzo dobrze, ale pod koniec 3 roku jego żywotności laptop zaczął się trochę ścinać. Więc postanowiłem go sformatować. Jak już wgrałem system operacyjny Windows 7 Ultimate i sterowniki, to zaczął się jeszcze gorzej zacinać niż przed formatowaniem. Co zrobić? Proszę o pomoc.

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

http://imageshack.com/a/img673/7636/b4ZUUM.png

Parametr

05-Liczba ponownie realokowanych/remapowanych (na nowo przydzielonych) sektorów.

 

BC-Liczba nieudanych operacji z powodu błędów w komunikacji z dyskiem twardym. Normalnie ten parametr powinien wynosić 0 jeśli jest inaczej może to świadczyć o  problemach z zasilaniem dysku

 

BF-wibrację,wstrząsy,upadek

 

C7-Liczba błędów CRC  podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.

 

Problem z dyskiem,poczekaj na opinie innych

Hej,

Dodajmy do tego parametr BB, czyli niepoprawialne błędy i cóż. Powierzchnia dysku się sypie, więc trzeba myśleć o wymianie dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc jak wymienie dysk powinno być już wszystko dobrze?

 

Jak wymienisz, to się dowiesz - dysk uszkodzony.

 

 

Dziwna wielkość parametru C7, może to kontroler dysku, a może złącze lub kontroler dysku na płycie?

 

Po założeniu nowego dysku ten parametr ma mieć wartość 0.

Hej,

100% gwarancji, że zawieszenia to napewno wina dysku, nikt Ci nie da, bo zawieszenia mogą być rezultatem błędnego działania większej ilości sprzętu. Tak czy inaczej dysk nadaje się do wymiany. Jeśli bardzo chcesz, możesz wrzucić do lapa inny, ale sprawny dysk i sprawdzić, czy problem będzie historią.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli chodzi o błędy w parametrze C7, to możne to być związane z wadą fabryczną, z tego co wiem rozwiązaniem jest poprowadzenie dodatkowego kabelka do portu SATA do którego podpięty jest dysk.

Jeszcze jedno pytanie nie jest możliwa naprawa tego dysku w żaden sposób?

Hej,

Nie, to uszkodzenie fizyczne, więc niestety tylko wymiana.

Pozdrawiam,

Dimatheus