Laptop bardzo wolno się uruchamia

Zostanie niestety- format

STOP ! Jaki format ?! Nie tak od razu ! Spróbuj użyć TuneUp Utilities i zrób co Ci każe i powiedz co i jak. Gdy to nic nie pomoże no to zgadzam się z kolegą IPSEN zostaje FORMAT ! Pozdrawiam !

Zrobiłem defragmentację, zastosowałem Tune Up , wszystko bez efektu. Mówicie, że pozostał tylko format, no dobrze,.

jednakże zastanowiłbym się, czy coś nie tkwi w autostarcie, bo wszystko poza tym chodzi dobrze. 

 

I jeszcze jedno; nie udało mi się zrobić tego co poniżej:

IPSEN: "Przed defragmentacją warto zrobić- Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.Dodatkowo w wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz ENTER:

sfc /scannow "

Jeśli warto to zrobić, to b. proszę o bardziej szczegółowy , przystępny opis, a także receptę jak wejść w tryb administratora, bo w trakcie pojawia się komunikat - brak uprawnień…

Naciśnij klawisz z logo Windows + R i wpisz: msconfig

Witam po krótkej przerwie, zrobiłłem to co napisano - bez rezultatu.

druga częśc zalecenia: uruchomiłem “Kontroler plików systemowych” microsoftu.Przeszedłem prawie całą procedurę. system wykrył,

że nieprawidłowy plik (lub folder) należy do użytkownika “zibi-PC\zibi” (jedyny użytkownik),

dalej wprowadziłem komendę …icacls C\windows\system32\jscript.dll/grant administrators:F

Odpowiedź: “nieprawidłowy parametr administrators F.”

No, i nie mogłem sobie z tym poradzić…

Zrobiłem wszystko, ale bez rezultatu. No to pozostało chyba tylko formatowanie. 

Nie czuję się na siłach i to zadanie zlecę komputrowcowi.

Dzięki serdeczne za porady.

tangens

Po pierwsze trzeba odinstalować programy z autostartu. Pozostawić jedynie antywirusa. Po drugie zainstaluj CCliner i oczyść wszelkiej maści rejestry, Temp i inne miejsca w których gromadzi się dużo zbędnych rzeczy. O system jak o ciało - trzeba dbać i pielęgnować.